‘15 Temmuz’daki gibi meydanlara çıkacağımızı unutmasınlar’

Çorum Milli İrade Platformu, emekli amirallerin yaptığı bildiriye sert tepki gösterdi.

‘15 Temmuz’daki gibi meydanlara çıkacağımızı unutmasınlar’

EROL TAŞKAN
Çorum Milli İrade Platformu, emekli amirallerin yaptığı bildiriye sert tepki gösterdi.

15 Temmuz’da milletin yaptığını hatırlatan açıklamada, “Türk Milleti olarak 15 Temmuzda olduğu gibi meydanlara çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.” denildi. 

Çok sayıda STK’nın üyesi olduğu Milli İrade Platformu tarafından yapılan açıklamada, yargının gerekeni yapmasının beklenildiği ifade edilirken, bildirinin vesayet ve darbe çığırtkanlığı olduğu dile getirildi. 

Çorum Milli İrade Platformu, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Mezarlıkta ıslık çalan korkaklar misali bir gece yarısı akıllarınca milli iradeye ayar çekmek isteyen emekli amiraller yapmış oldukları açıklama ile bu aziz millete ve onun milli iradesine karşı içlerinde besledikleri kin ve nefreti, Boğazlar meselesi, Montrö Anlaşması ve Atatürkçülük mevzilerinin arkasından bir kez daha kusmak cüretinde bulunmuşlardır.

ŞİZOFREN RUHLARIN DERSİNİ 15 TEMMUZ’DA VERDİK
Kahraman ordumuza sızdıkları ilk günden emekli oldukları bu güne kadar karanlık mahfillerden kendilerine ekmek veren bu milletin tarihine, diline, dinine, kültürüne velhasıl tüm değerlerine karşı kin ve nefret emen, Masonik ritüellerle hemhal olarak kendilerini ülkenin ve dünyanın efendileri görme hastalığına yakalanan bu şizofrenik ruhların dersini bu millet 15 Temmuz’da vermesine rağmen kuyruk acısı ile buldukları ilk fırsatta yine zehirlerini kusmak sevdasına düşen bu acizler hakkında Yüce Türk Mahkemeleri elbette gereğini yapacaklardır.

MİLLET BOYUN BÜKMEYECEK
15 Temmuz Darbe kalkışmasına 103 gün kala, 15 Temmuz Darbe Kalkışmasına kalkıştığı için tutuklanan 103 generali anımsatırcasına bildiriye imza atan bu 103 emekli amiral akıllarınca bu millete bir mesaj vermek istemektedir. Milletimiz kendisine ayar vermek isteyen bu vesayetçi zihniyete asla boyun bükmeyecektir.

UNUTMADIK
Bu millet 1960 gece yarısı baskınını ve alçakça şehit edilen Menderes ve arkadaşlarını, hapislerde işkence gören, aşağılanan bakan ve vekillerini unutmamıştır.
Bu millet 80’de Amerikan’ın çocukları tarafından gerçekleştirilen eşkıyalığı, darağaçlarında bir sağdan bir soldan şehit edilen masum gençlerini unutmamıştır.
Bu millet 28 Şubat FOS-MODERN DARBESİNİ ve bin yıl süreceği iddia edilen bu iğrenç tiyatroyu, kat sayı engelleriyle gelecekleri ellerinden alınan tüm Meslek Liseli gençleri, başörtülü kızlarımızı ve birer işkencehaneye dönen ikna odalarını unutmamıştır.

Bu millet 15 Temmuz alçaklığını, şehit edilen 250 vatandaşını, 2200 gazisini unutmamıştır.
Bu millet, PKK ile mücadelede terör örgütüne önceden istihbarat vererek boş dağlara operasyon çektiren hainleri de unutmamıştır.
Bu millet, ağababalarına verdikleri sözler nedeniyle hiç bir şey üretmeden gün dolduran tembelleri de unutmamıştır.

Bu gün mavi vatan savunmasında Akdeniz’de cansiperane mücadele veren muvazzaf silah arkadaşlarına destek olmak adına hiçbir destek açıklaması yapmazken,  müstemlekeci, vesayetçi bir söylemle devletin ayaklarına pranga vurulmasını isteyen bu sözde amiralleri de unutmayacaktır.

VATAN MÜDAFAASI İÇİN HAZIRIZ
Aksi bir durumda bir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olan Milli İrade Platformu kendisine bağlı tüm STK’lar ile vatan müdafaası için her an vazife başına geçecektir. Vatan müdafaasının emekliliği olmadığı şuuruyla yediden yetmişe tüm Türk Milleti olarak 15 Temmuzda olduğu gibi meydanlara çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

VESAYETÇİ ZİHNİYETE KARŞI UYANIK OLUNMALI
Buradan siyasi iradeye sesleniyoruz; Darbecilik ve vesayetçiler virüsüne duçar olan bir zihniyet hala bu ülkede yaşamaktadır ve görülüyor ki yaşamaya da devam edecektir. Asrın vebası Kovit 19 ile mücadele eder gibi bu darbeci ve vesayetçi zihniyete karşı uyanık olmak zorundasınız.

GEREKENİ YAPMAK TÜRK  YARGISININ VAZİFESİDİR
Türk yargısı! Bu vesayetçi ve darbeci zihniyete karşı geçmişte Talat Aydemir örneğinde olduğu gibi gerekeni yapmak da senin vazifendir. Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda ve önünüzdeki kanunlarda mevcuttur!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER