4 semt sahası yapılacak

Çorum Belediyesi, dört mahallede dört sentetik halı saha yapacak. Gülabibey, Mimarsinan, Bahçelievler ve Üçtutlar Mahallelerine yapılacak olan sahaların ilkinin temeli Gülabibey’de atıldı.

4 semt sahası yapılacak

Çorum Belediyesi, dört mahallede dört sentetik halı saha yapacak. Gülabibey, Mimarsinan, Bahçelievler ve Üçtutlar Mahallelerine yapılacak olan sahaların ilkinin temeli Gülabibey’de atıldı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın katkılarıyla yapılacak olan 4 yeni sentetik halı sahayı nisan ayı içerisinde tamamlayıp çocukların ve gençlerin hizmetine sunacaklarını ifade etti. 

24 x 44 metre ebatlarındaki sentetik halı sahaları ilk etapta Gülabibey ve Mimarsinan’a sonrasında ise Bahçelievler ve Üçtutlar Mahallelerine yapacaklarını ifade eden Aşgın, “Geleceğimiz olan gençlerimize yönelik hizmetlerimize devam ediyoruz. Şehrimize 4 adet sentetik halı saha daha kazandırmak için çalışmalarımıza başladık. Buradaki çalışmalarımız tamamlanınca çocuklarımız ve gençlerimiz güvenli bir oyun alanı daha kazanmış olacaklar. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum ‘’ dedi.

Belediye Başkanı Aşgın’ın sentetik halı saha temel atma çalışması ziyaretine eşlik eden Gülabibey Mahalle muhtarı Hasan Belli, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve ekibine teşekkür etti. 

Muhtar Belli “Mahallemizdeki ilk halı sahanın temeli atıldı. İnşallah yanına yüzme havuzumuz yapılarak mahallemizdeki gençlerimize, çocuklarımıza güzel bir alan olarak kazandıracağız.” diye konuştu.


YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 2 yıl Önce

çok faydalı bir hamle. Yıllardır herkes alt yapı edebiyatı yapar ama alt yapının çalışacağı alanlardan hiç söz edilmez. Yıllarca önce Çorum'un her tarafı bomboş iken Belediye başkanımız Çorumspor başkanı iken iki kale direği diktirememiştik. bu gün hala arka sahalarda aynı anda dört takım antreman yapıyor. hafta sonu çıkacağı maçın bile provasını yapamayan gençlerden ne bekleyebiliriz ki? bu başlangıç olsun, nice yeni dörtlere niyetlenelim.
(Not: 1970 yılında Almanyanın Nürnberg kentinde belediye yetkilileri 2000'in üzerinde sahaları olduğunu söylemişlerdi.)

SIRADAKİ HABER