41 şehit için 41 fidan

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Afrinde şehit düşen 41 askerimiz için 41 fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

41 şehit için 41 fidan

FATİH BATTAR
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Afrin’de şehit düşen 41 askerimiz için 41 fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
Binevler’de 15 Temmuz Fidanlığı’nda 41 Afrin şehidi için 41 fidan dikim etkinliğine AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile çok sayıda partili katıldı.
Etkinlik kapsamında bir konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için terörün bu topraklardan tamamen kazılması gerektiğine dikkat çekti. Türkiye’nin 35 yıldır terörle mücadele ettiğini ve en sonunda da terörün kökünü kazımak için Suriye’ye girdiğini dile getiren Ceylan, Suriye’de terör örgütlerinin belinin kırıldığını söyledi. 
Türkiye’nin kimsenin toprağında gözünün olmadığını vurgulayan Ceylan, Türkiye’nin Suriye’ye girmesinin amacının o bölgede barış ve huzur getirmek olduğunu ifade etti. 
Türkiye’nin amacının sadece o toprakları gerçek sahiplerine bırakmak olduğunu kaydeden Ceylan; “Biz o bölgede barış ve huzur istiyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Amacımız orada barışı sağlamak ve orayı gerçek sahiplerine bırakmak. 3 milyon mülteciden şu ana kadar 300 bin Suriyeli topraklarına Türk ordusu sayesinde döndü. En kısa sürede Afrin’i terör örgütlerinden kurtardıktan sonra Türkiye’deki mülteci kardeşlerimizi Afrin’e yerleştireceğiz. NATO 18 yıldır Afganistan çıkmazken, birilerinin bize Suriye’den ne zaman çıkacaksınız demeye hakkı yok.” diye konuştu.
AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu ise konuşmasında; “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında  şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.” dedi
AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ da Afrin operasyonun hayırlısıyla en kısa tamamlanacağını belirterek, kahraman Memetçiklerin terörün kökünü kazıyacağını söyledi.
Karadağ ayrıca Afrin operasyonun tamamlanmasının ardından Çorum Belediyesi’nin Afrin’e Kilis Valiliği işbirliği ile park yapacaklarını sözlerine ekledi. 
Program sonunda Afrin şehitleri ve tüm şehitler için dua edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 00:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER