Afrin'e 5 tır gıda malzemesi gönderildi

AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla il genelinde başlatılan...

Afrin'e 5 tır gıda malzemesi gönderildi

 AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek olmak amacıyla il genelinde başlatılan yardım kampanyasında toplanan 5 tır gıda malzemesi ve bu malzemeleri ulaştıracak 150 kişilik kafile, törenle uğurlandı. 

Hürriyet Meydanında düzenlenen törende gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, Türkiye'nin çok güçlü bir devlet olduğunu, Türk Ordusunun da bu tür yardımlara ihtiyacının olmadığını belirterek "Ancak biz Çorum halkı olarak yerimizi belli etmek adına, İslam ordusunun, Türk Ordusunun yanında yer aldığımızı belli etmek için bu şekilde katkı sağlamak istedik." dedi. 

Türk Milletinin, ordusuna "Mehmetçik" dediğini hatırlatan Gül, şunları kaydetti: "Türk Milleti, ordusuna Peygamber Efendimizin isminin kısaltması olan 'Mehmetçik' adını vermiştir. Yani Türk Milleti, peygamberine gösterdiği hürmeti, izzeti, ordusuna da göstermiştir. Biz de o orduya, peygamber ocağına katkıda bulunmak için bu yardımı yapıyoruz. Allah emeği geçenlerden razı olsun." 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar da Türk Ordusu'na destek için ilçe teşkilatları ile birlikte gerçekleştirdikleri yardım kampanyasında 5 tır gıda malzemesi topladıklarını söyledi. 

Kurban edilmek üzere 13 büyükbaş hayvanın yanı sıra un, ceviz, pekmez, pirinç, kavurma, bal ve şeker gibi temel gıda maddelerinden oluşan yardım konvoyunun, yarın Kilis'te olacağını ifade eden Akar, yardımların sağlıklı bir şekilde ulaşması için gönüllü 150 kişilik bir ekibin de tırlarla birlikte Çorum'dan bölgeye gittiğini kaydetti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER