Akşemseddin Kavşağı böyle olacak

Çorum Belediye Meclisi’nin yılın son toplantısında Çevre Yolu ile Akşemseddin Caddesi birleşimine yapılan farklı seviyeli kavşak projesi için imar değişikliği yapıldı.

FATİH AKBAŞ

Çorum Belediye Meclisi’nin yılın son toplantısında Çevre Yolu ile Akşemseddin Caddesi birleşimine yapılan farklı seviyeli kavşak projesi için imar değişikliği yapıldı.

Meclis toplantısında ayrıca farklı seviyeli kavşak projesinin görseli de ilk defa kamuoyu ile paylaşıldı.

Kavşak projesinde yüklenici firmanın çok hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Projede belediyemizle ilgili olan kısımları çok hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Kavşağın bittiğinde neye benzeyeceğini gösteren animasyonu ilk kez burada gösteriyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma Bakanımıza, milletvekillerimize, Valimize, teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizde Çorum Belediyesi olarak bu süreci çok yakından takip ettik ve biran önce yapılabilmesi için özellikle kamulaştırmalarda zaman kaybedilmemesi için büyük fedakarlıklar yaptık. Burada belediyemize ait olan arsaları mümkün olduğunca kamulaştırma yerine değerlendirerek, 18 uygulaması yapmak suretiyle süreci hızlandırmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Proje hızlı bir şekilde de devam ediyor” dedi.

Bölgede belediye olarak yeni yol projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Aşgın, “Çiftlik Pınarı Caddelerinden itibaren 30 metrelik yeni yollar açıyoruz. Amacımız İlim Yayma Kavşağında ki trafiği açılacak olan yeni kavşağa yönlendirerek yoğunluğu azaltmaktır. Bu ay sonu itibarıyla faaliyete geçireceğiz. Trafik sorununun çözümü için kalıcı çözümler üretiyoruz. Adeta şehrimizi ağlarla örüyoruz. Ulaşımla  ilgili radikal çözümler üretmeye devam ediyoruz” şeklinde belirtti.
Farklı seviyeli kavşağın animasyonunun izlenmesinin ardından yapılan oylamada imar değişikliği talebi oy birliği ile kabul edildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2022, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Matşah
Matşah - 2 ay Önce

İlim yayma yine oradaki birkaç kuruyemişçi hatırına yapılmayacak mı yine kazalara davetiye mi çıkarılacak yine freni patlamış kamyona eds mi engel olacak çok zeki Çorum siyasileri bürokratları günahınızı hangi sevabınız örtecek merk ediyorum

Veli
Veli - 2 ay Önce

Animasyonu kamuoyuyla paylassalardi bizde izlerdik

Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

Yeni yapılan köprülü kavşak görsellerde göründüğü gibi değil ikinci Osmancık yolu köprüsü gibi bildiğiniz deve hörgücü yani adamlar köprülü kavşak yapıyoruz diye yola tepe inşa etmişler.Bu kavşağı bu şekilde yapacağınıza Akşemsettin caddesini yeni yapılan İskilip yoluna altgeçit yapılarak bağlaya bilirdiniz .hiç olmazsa bu çirkin görüntü ortaya çıkmazdı.sayınbelediye başkanı diyorki buyeni yapılan köprülü kavşağın ilim yayma kavşağı ile Osmancık yolu kavşağının trafik yoğunluğunu azaltaccağını söylemiş valla sayın başkan bu kavşaklardaki yoğunluğunu azaltmanın iki yoluvar birincisi alt geçit ikincisi şehrin dışından gelecek yeni bir çevre yolu bunların dışında ki şeyler bu yoğunluğu azaltmaz

Rıdvan
Rıdvan - 2 ay Önce

Ölüm yayma kavsagiyla birleşmesi lazım malum Osmancık üst geçidi dediğimiz beton yığını yerine alttan dalmayla komple birleşmesi lazımdi ama leblebi heykeli dikerek kazaları engelliycez inşAllah

Ülkeci
Ülkeci - 2 ay Önce

Çok güzel olmuş elinize sağlık. Kazasız belasız biran evvel biter inşAllah.

SIRADAKİ HABER