‘Allah, makam verip zelil ettiklerinden eylemesin’

Yaklaşık bir hafta önce Çorum Valisi olarak görevine başlayan Vali Mustafa Çiftçi, sosyal medya hesabından kendisini tebrik eden dostlarına teşekkür ederek dua istedi. Vali Çiftçi, “ Allah yüzümüzün akıyla çıkmayı nasip etsin, yardımını ve lütfunu esirgemesin. Makam verip zelil ettiklerinden, yolunu, istikametini şaşıranlardan eylemesin.” dedi. 

‘Allah, makam verip zelil  ettiklerinden eylemesin’

EROL TAŞKAN
Yaklaşık bir hafta önce Çorum Valisi olarak görevine başlayan Vali Mustafa Çiftçi, sosyal medya hesabından kendisini tebrik eden dostlarına teşekkür ederek dua istedi. Vali Çiftçi, “ Allah yüzümüzün akıyla çıkmayı nasip etsin, yardımını ve lütfunu esirgemesin. Makam verip zelil ettiklerinden, yolunu, istikametini şaşıranlardan eylemesin.” dedi. 


Kendisini arayan, ziyaret eden ve mesajla kutlayanlara, “Değerli arkadaşlarım, dostlarım ve gönüldaşlarım” ifadesiyle hitabeden Vali Mustafa Çiftçi, görevinin sorumluluk anlamında ağır bir görev olduğunun altını çizerek, hayır duaların devamını talep etti.
Vali Çiftçi, mesajında şunları söyledi; “Çorum’da yeni göreve başlamam nedeniyle bizzat telefonla aramak suretiyle veya mesajla veya e-posta yoluyla hayırlı olsun dileklerini ve dualarını ileten herkese en içten teşekkürlerimi sunar, bu zor ve sorumluluğu ağır görevde hayır duaların devamını dilerim.


Allah yüzümüzün akıyla çıkmayı nasip etsin, yardımını ve lütfunu esirgemesin. Makam verip zelil ettiklerinden, yolunu, istikametini şaşıranlardan eylemesin.”


 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 11:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahir odabaşı _sivil savunma uzmani
Mahir odabaşı _sivil savunma uzmani - 4 yıl Önce

Sayin valimizi tebrik ediyorum.yapacağı güzel hizmetlerde Rabbim yâr ve yardımcısı olsun.. eski görev yaptığı yerden arkadaşlar sayın valimiz hakkında çok güzel cümleler kullandılar ... her yeni makama oturana söyledigim bir cümle var :::
^ önemli değildir geldiğinde gelecek çiçekler /// Lakin çok önemlidir giderken güle güle diyecekler^
....Rabbim zamani gelince samimi arak güle güle diyecekleri ziyadeleştirsin (mahir odabaşı )

fikretya@usa.com
[email protected] - 4 yıl Önce

Sayın valim öncelikle hoşgeldiniz,sizden ricam lütfen sokaklarda amfi ile yapılan düğün ve kutlamalara bir dur deyin,devasa kavşakları lütfen küçülttürün ve trafik ışıklarına bir düzenleme rica ediyoruz yeşil sadece 15 saniye yanıyor.

Yakup Aksungur  Sungurlu
Yakup Aksungur Sungurlu - 4 yıl Önce

Allah Hz. Ömer gibi adaleti elden bırakmayan
İdareciler gibi olanlardan eylesin.
Allah yar ve yardımcınız olsun. Dualarımız sizlerle. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık eylesin.
Sayın Valim

Selma demiral
Selma demiral - 4 yıl Önce

Aminn inşAllah yolunuzu açık etsin rabbim. belli ki makama değer vermeyen halkın içinden birisi ne kadar şanslı çorum halkı çok şükür rabbim sonunda yüreği güzel vekil kıldı Allah daim eder inşAllah giden geleni arattırır derlerdi çok şükür giden valimize gittigi için şükür ettik gelen valimizi de geldigi için

murat
murat - 4 yıl Önce

Göreceğiz. Kendisinde tam bir vali karizması var bence. Allah hayırlısını versin.
Sivil aracınızla (Vali olduğunuz belli olmadan) Çorum u bir gezin.Ana caddeler ve özellikle arka sokakları... Bitmiş trafik sistemini, yetersiz işaret sistemini ve kurallara uymayı bilmeyen hatta kural tanımayan insanları birde siz gözlemleyin lütfen. Kaldırımdan yürüyün bir kasketle. Kaldırımda cirit atan motosikletleri, elektrikli bisikletleri, dehşet seviyedeki kaldırım işgallerini, trafik polislerinin, zabıtaların kentten tamamen çekilmiş olduklarını, hoyratça araç parkedenleri gözlemleyin. Çekiciler ile biraz araba toplattırın yollardan, kaldırımlardan...Drift atan, gece 2 de bile egzoz bağırtan adamları toplayın. Yaşam kalitemizi yükseltin. Ya da o davetten bu davete yetişin. DÜZEN, İNTİZAM VE KURAL. KURALA UYMAYANA ACIMAYIN. Karar sizin..

SIRADAKİ HABER