‘AMATEM için ne gerekiyorsa yaparız’

Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi'ni (AMATEM) ziyaret etti.

‘AMATEM için ne gerekiyorsa yaparız’

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık Aile çalışma ve Sosyal İşler Üyesi TBMM Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu katip Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi'ni (AMATEM) ziyaret etti.

AMATEM ziyareti sırasında Milletvekili Ceritoğlu'na, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İhsan Demirbaş, Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Çağatay Evrim Afşarlar, diğer sağlık yöneticileri ve AMATEM’de görevli sağlık personelleri eşlik etti.

Yöneticilerden çalışmalar ve tedavi süreçleri hakkında bilgi alan Milletvekili Ceritoğlu, AMATEM’de son derece güzel çalışmaları görmekten dolayı memnuniyet duyduğunu bildirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Bağımlılıkla Mücadele Komisyonunda da görev alan Ceritoğlu, AMATEM’de tedavi gören hastaları odalarında ziyaret etti.

Hastalarla sohbet eden Milletvekili Ceritoğlu, bu kişilerin bağımlılıkla verdikleri mücadeledeki başarı öykülerini ve tedavileri başarılı bir şekilde sonuçlandıktan sonra ne işlerle meşgul olacakları konusunda sohbet etti.

Türkiye’de ve dünyada hızla tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranlarının arttığını kaydeden Milletvekili Ceritoğlu, maddeye başlama yaşının gittikçe düştüğünü söyledi.

Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açtığını hatırlatan Milletvekili Ceritoğlu, bağımlılığın bir beyin hastalığı olduğunu ifade etti.

Uyuşturucu bağımlılığının, insanlığın şu anda karşı karşıya kaldığı en önemli toplumsal sorunlardan biri olduğunu belirten Ceritoğlu, sorunun kaynağında tespit edilip, bunların mutlaka önlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bunun için de büyük bir toplumsal duyarlılığa ihtiyaç bulunduğuna işaret eden Ceritoğlu, iş dünyasının, bilim dünyasının, tıp dünyasının belediyelerin, herkesin üzerine düşen çok büyük sorumluluk bulunduğunu söyledi.

Ceritoğlu, AMATEM için neler gerekiyorsa ne gibi eksikleri varsa yardımcı olabileceğinin sözünü verdi. AMATEM çalışanları da ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getirerek, Milletvekili Ceritoğlu'na teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER