Başöğretmen’den Mehmetçiğe vefa

Çorum’da Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nda geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere ‘Mehmetçiğe Vefa’ Kermesi düzenlendi.

Başöğretmen’den Mehmetçiğe vefa

Çorum’da Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nda geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere ‘Mehmetçiğe Vefa’ Kermesi düzenlendi.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen kermese Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, okul idareci öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Ceylan Şahin, “Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu cennet vatanın yiğit Mehmetçikleri vatan savunması için düğüne gider gibi şehadet koşarken bizlerde desteğimizi göstermek için okul olarak velilerimizin katkılarıyla Mehmetçiğe Vefa kermesi hazırladık.” dedi

Şahin, kermesten elde edilen gelirin de Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını açıkladı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır ise konuşmasında eğitimin sadece akademik bilgi vermek değil aynı zamanda değerleri öğretmek ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu belirterek; “Bu temel değerlerimizin başında vatan, millet sevgisi vardır. Vatan, uğruna can verilen topraktır. Bizim de bu toprakları ilelebet korumaya azmimiz vardır. Bu anlamlı kermesi düzenleyen okulumuz idarecilerine, öğretmenlerine, öğrencilerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu

Okul 1.sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ve Teakvando gösterisi ile devam eden programda  4/A sınıfı öğrencisi Nilay Kardelen Biçer’in okuduğu “Bir Kahraman Bekliyoruz” şiiri  herkesi duygulandırdı.

Yabancı uyruklu öğrenci velilerinin yöresel yemeklerle katıldıkları kermes, açılış duası ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER