BİR GARİP TÖREN!...

Çorum'da TOKİ tarafından emekliler için yapımına başlanılan 699 konutluk inşaat sahasında, Emekliler Derneği Çorum şubesi tarafından temel atma töreni adıyla bir organizasyon gerçekleştirildi.

BİR GARİP TÖREN!...

HABER YORUM - EROL TAŞKAN

TOKİ’nin emekliler için yaptığı 699 konutluk inşaat alanında temel atma tiyatrosu sahnelendi. TOKİ’den hiçbir yetkilinin yer almadığı tören, Emekliler Derneği’nin şovuna dönüştü.

Emekliler Derneği Çorum Şube Başkanı Hıdır Kınıklı’nın açıklama yaptığı törene çok sayıda dernek üyesinin yanısıra, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Meryem Demir de katıldı.

Kınıklı konuşmasında açıkça, “Emekliler için konut yapıyoruz.” diye ifade ederken, ismi temel atma töreni olarak duyurulan törende, katılan siyasiler de emekliler için yapılacak konutlardan duydukları memnuniyetlerini ifade ederek, hayırlı olsun temennilerini aktardı.

DAİRE BAŞKANI AYHAN KARACA:

'İnşatları yapan da satacak olan da TOKİ'dir'

Çorum'da emekli konutları için düzenlenen temel atma töreni ile ilgili konuşan TOKİ Daire Başkanı Ayhan Karaca, söz konusu törenin kendileriyle bir ilgisinin bulunmadığını, inşaatların devam ettiğini ve satışının da kaba inşaat devresinin tamamlanmasının ardından gerçekleşeceğini duyurdu.


'Dernek üyeliği şartı yok'

TOKİ tarafından yapımı sürdürülen emekli konutlarının, ne Çorum'da ne de Türkiye'nin her hangi bir yerinde Emekliler Derneği ile ilgisinin bulunmadığını belirten Karaca, “Emekli konutlarından ev sahibi olmak isteyenlerden, herhangi bir dernek üyeliği istenmeyeceğini defalarca belirtmemize rağmen, kimi dernekler bu ön şartmış gibi anlatıyor ve bilgi kirliliğine neden oluyor. Emekli konutlarına müracaat etmek için maaş dekontu yeterli olacatır. Bir diğer şartımız ise adına kayıtlı evinin bulunmamasıdır. Ondan başka hiç bir şart geçerli değil. Henüz ne üye kaydı, ne müracaat ne de satış söz konusu değildir.” dedi.

FİYATLAR KAÇ TL OLACAK?

Henüz maliyet hesabı çıkarılmamasına karşın, tahmini olarak taksit tutarları ve genel maliyetler hakkında görüşlerini paylaşan Ayhan Karaca, 3+1 konutların peşinatının 25-30 bin civarında olacağını tahmin ettiklerini ayrıca da taksit tutarlarının ise 1000 TL dolayında olmasının muhtemel olduğunu söyledi.

2+1 konutlar için de tahmini rakamları ifade eden Karaca, peşinatın yaklaşık olarak 12-15 bin TL civarında olacağını, taksitlerin ise 500 TL civarında olabileceğini ön gördüklerini sözlerine ekledi.

Karaca, bu rakamların kesin rakamlar olmayıp, tahmini olduğunun altını çizerek, satış şartları ile ilgili olarak da, “Hiç bir emekli herhangi bir derneğe üye olmak zorunda değil. İnşaatların kabası bittiğinde maliyet hesapları yapılacak ve fiyatlar belirlenecek. Bunu kamuoyuna açıklayacağız. Kimsenin duymamasına imkan yok. Bundan herkesi mutlaka haberi olacak. Bu inşaat TOKİ tarafından yapılmaktadır ve satışı da TOKİ tarafından gerçekleştirilecektir.” diye konuştu.

TOKİ'nin bu törenle, ne ilgisinin ne de bilgisinin olmadığını beliirten Karaca, düzenlenen organizasyona korsan tören tanımlaması yaptı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 5 yıl Önce

mesele rant; derneğe üye kayıtı yapmak ve üye olanları elde tutmak için yapılan organizasyon kazanç uğruna ne hale geldik yazık; reklam amaçlıda siyasiler de yanlılığa destek veriyorlar .. reklamın iyisi kötüsü olmazzzz

fikretya@usa.com
fikretya@usa.com - 5 yıl Önce

Yetkililerin dikkatine bu dernek üye olanlara öncelik veya sıra numarası verilecek diye emeklileri üye yapıyor,sözde derneğe üye olmayan kuraya giremeyecekmiş duyurulur.

Yaşar Tortum
Yaşar Tortum - 5 yıl Önce

Başına büyük görev düşüyor.Toren bilmecesini sorgulamadan,Törenin Tokiyle alakasınin olmadığı basinda aciklanmaliydi.Facede yorum yaptım.Yorumumu Gozönünde bulundurarak yayinlarinizi Emeklilerimizin aldatilmamasi için yapacağınıza inanıyor selam ve SAYGILARIMI sunuyorum

hasan
hasan - 5 yıl Önce

2+1 için 500 tl taksit ve 3+1 için 1000 tl taksit çok fazla emeklinin maaşı zaten 1500 civarında nasıl ödüycek emekli çok saçma

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın - 5 yıl Önce

Bu habere çok üzüldüm ortada yapılan güzel bir iş var burada sayın Hıdır Kınıklı nın verdiği mücadeleyi TOKİ başkanımızda sayın milletvekillerimizde herkes biliyor ,ne olmuş yıllardır verdikleri mücadelenin gerçekleşmesinden ötürü sevinçlerini paylaşmışlar.keşke başka yerlere çekmeseydiniz ve emeklilerin bu Sevinç'lerine ortak olsaydınız.kim ne derse desin Allah emeği geçenlerden ve devletimizden razı olsun

Ali Güler
Ali Güler - 5 yıl Önce

Rant mış ne rantı garibanları evsizleri mal sahibi yapmak için mücadele vermekten nasıl rant diye bahsediyorsunuz yazık size .emekliler başkanını ve devlet büyüklerimizi alkışlıyorum

hasan
hasan - 5 yıl Önce

çiftlikbank mı geliyor ne

Fikret sin
Fikret sin - 5 yıl Önce

Konutlar hangi bölgede yapılıyor bilgi alabilirmiyiz.

aozen
aozen @Fikret sin - 5 yıl Önce

Buhara evler arkasındaki silmkent civarına yapılıyor

Cüneyt
Cüneyt @Fikret sin - 5 yıl Önce

Silmkent civarındaymış.


SIRADAKİ HABER