‘Çorum’a hizmet için STK’larla işbirliği yapacağız’

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum İHH Vakfına iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı ve Vakıf Yönetim Kurulu hazır bulundu.

‘Çorum’a hizmet için STK’larla işbirliği yapacağız’

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum İHH Vakfına iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı ve Vakıf Yönetim Kurulu hazır bulundu.


Vali Mustafa Çiftçi’yi dernek binasında ağırlayan Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, İHH’nın yaptığı çalışmalardan bahsetti. Çorum İHH Hanımlar Komisyonunun ve Acil Yardım Arama Kurtarma birimlerinin çalışma alanlarını gezdirip, arama kurtarma ekipmanlarını tanıtan Özkabakçı, herhangi bir olayda Çorum AFAD ekibine destek verilip, neler yapıldığı hakkında Vali Çiftçi’yi bilgilendirdi.


İade-i ziyarette bulunmak için geldiğini belirten Vali Çiftçi, Çorum’a hizmet için STK’lar ile birlikte istişare yapacaklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının düşüncelerine her zaman önem verdiğini belirten Vali Çiftçi, Çorum’da görevde bulunduğu süre içerisinde sivil toplum kuruluşların şehir için ve insanların yararına yapacakları tüm faaliyetlere destek vereceklerinin altını çizdi.


Sivil toplum kuruluşlarının bir toplumun can damarı olduğunun altını çizen Vali Mustafa Çiftçi, “Bir ülkede STK'lar her ne kadar güçlü ise o ülkenin de kalkınmışlığı da o kadar ileri derecede olur. Onun için birlik olmamız lazım. Sivil toplum kuruluşlarının bir ve beraber olması aralarında iyi bağların kurulması geleceğimiz ve çocuklarımız için çok önemlidir.” diye konuştu.


Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İHH’nın çalışmalarını bildiğini, takdir ettiğini ve çalışmalarında elinden gelen desteği vereceğini söyledi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 4 yıl Önce

Sayın valimiz inşAllah diğer vali gibi ülkü ocaklarını görmezden gelmez . Kendisini ve çalışmalarını cani gönülden destekliyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun

Ilhan
Ilhan - 4 yıl Önce

Sayin valim geldigi gunden beri bi STK sevdasina dustu anlam veremedim. Hangi STK ikdidari gunahi ile sevabi ile destekleyen basin aciklamasi gazete ilani yemekler tertipleyen hepsi icerisinde tarikatsal faaliyetlerle mesgul malum STK lar. sanki bu memlekette bu platformun disinda olanlar bu memleketin STK lari degil. Belediye baskan adayinida bu olusumun icinden cikarma basarisini gosterdiler. Etkileri var yani. Bu memleket feto belasini daha atlatamamisken neden boyle olusumlara daha fazla ozel ihtimam ozel muamele gosteriliyor anlamak akil ve mantik dahilinde degil. Daha gecen aylarda bu STK nin icinde bir dernek devletten hibe aldi. Derneklikten ticari faaliyet boyutuna gelirse bu iş iyiye gitmiyor. Bunu gormek icin cok zeki olmaya gerek yok.. Gormek istemeyen ve aşiri derecede bu oluşuma destek veren gazetenizin rolünüde yabana atmamak lazim.

Salim Özkan
Salim Özkan - 4 yıl Önce

İlhan rumuzlu yorum yapana.
Sapı samana karıştırmışsın. Neyin ne olduğu hakkında bilgin olmadığı ortada. Olsun yinede bir şeyler söylemiş olmak için söylemişsin.
Lakin vebale giriyorsun.
Adınıda yazsanda tanışsak iyi olurdu.

SIRADAKİ HABER