Çorum’da Hobi Köyü kuruluyor

Çorum Belediyesi tarafından Silmkent bölgesinde Hobi Köyü kuruluyor. 

Çorum’da Hobi Köyü kuruluyor

FATİH BATTAR

Çorum Belediyesi tarafından Silmkent bölgesinde Hobi Köyü kuruluyor. 

Kuruçay’da kurulan Hobi Köyü ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın; “Seçim öncesi sözünü verdiğimiz Hobi Köyü’müzün şimdi de yollarını yapıyoruz.” dedi

HOBİ KÖYÜ HAKKINDA
Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın geçtiğimiz yıllarda Hobi Köyü ile ilgili şu bilgileri vermişti; 

“40-45 metrekare büyüklüğünde ahşaptan tek katlı konutlar olacak. İlk etapta 120-130 civarında Hobi Bahçesi yapılacak. Bunların evleri de dahil tüm altyapısını yaparak inşa edeceğiz. Otoparklar ve çocuk oyun alanları da olacak. Hem bir vaadimizi yerine getirmiş hemde Çorum’a yakışır bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. Bölgede hızlı tren hattının geçeceği yerde de düzenleme yaptık. Hobi Köyü sadece burayla da sınırlı kalmayacak. Şehrin farklı noktalarında da arayışımız var. Hoyhoy bölgesi, Gülabibey Mahallesi’nin uç kesimlerinde yer araştırıyoruz. İnşallah uygun bulduğumuz ve mülkiyeti belediyeye ait olan yerlerde bu çalışmayı yapacağız” 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 1 hafta Önce

Sayın Belediye Başkanımız HOBİ KÖY EVLERİNİ mevcut köylerde bulunan eski evlerin yerine yapmalıdır.yeşil alan,oyun parklarını mevcut köylere yapılsın ki,bu sayede mevcut koyler de kalkınmış olur,,,,

Realite
Realite - 1 hafta Önce

Hobi evi bag evi saçmalığına son vermemiz gerekir diye düşünürken devlet kurumlarinin da buna önayak oldugunu girmek cok üzücü. Bu topraklar tarim arazisi olarak kalmalı. İnsanlar gidip orada "evcilik" oynuyor. Halbuki oralarda ekin arpa buğday sogan pancar herşey yetişir. Akıldan uzak bir sekilde verimli toprakların üzerine hala beton dokme pesindeyiz. Ac kaldığımızda beton kemiririz artık! Eger insanların boyle bir yerde yasamak arzusu varsa gitsin orada koylerde yasasin. Sehirde luks evlerde yaşayıp 10 kilometre ötedeki verimli toprakları da isgal etmesin!

Corumlu
Corumlu - 1 hafta Önce

45 metrekare hobi evimi olur? En fazla 20 metrekare ve bahceside en fazla 300 metrekare olmasi gerekir. Bunlar resmen bag evi yapiyorlar. Kesin kimin alacagida simdiden bellidir. Yazik cok yazik. Hicbirdey degismemis.

REAL ÇORUM
REAL ÇORUM @Corumlu - 2 gün Önce

Bol keseden atma,ihale yeri de tarihi de belli, gelirsen kimin nasıl aldığını görürsün. İşiniz gücünüz yalan, iftira, bu kafayla nasıl yaşıyorsun..

iskilipli
iskilipli - 1 hafta Önce

FİYATLAR ÇOK UÇUK FİYATLARA TIRMANDI

SIRADAKİ HABER