Çorum’da inkişaf eğitimi yapıldı

ÖNDER İmam Hatipler Derneği'nin düzenlediği ÖNDER Okul Aile Birlikleri İnkişaf Eğitimi Çorumda yapıldı.

Çorum’da inkişaf eğitimi yapıldı

M.BURAK YALÇIN

ÖNDER İmam Hatipler Derneği'nin düzenlediği ÖNDER Okul Aile Birlikleri İnkişaf Eğitimi Çorum’da yapıldı.

Şehit Osman Arslan İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen programa AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, ÖNDER İmam Hatipler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Barçın, ÖNDER İmam Hatipler Derneği İl Başkanı Ayhan Boyraz ve okul müdürleri katıldı.

BOYRAZ: TOPLUM OLARAK YENİLENMEYE İHTİYACIMIZ VAR

Programın açış konuşmasını yapan ÖNDER İmam Hatipler Derneği İl Başkanı Ayhan Boyraz programın özelde İmam Hatiplerde genelde de eğitim camiasında bir yenilenmeye vesile olmasını dileyerek, “Arkadaşlarımızla birlikte İmam Hatiplilerle, İmam Hatip okullarımızla ve İmam Hatiplerdeki öğrencilerle güzel çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Uzun zamandır inkişaf eğitimini dillendiriyoruz. Toplum olarak da yenilenmeye ihtiyacımız var.” dedi.

BARÇIN: EĞİTİMDE BİRÇOK MESELEYİ TEKNİK OLARAK ELE ALDIK

ÖNDER İmam Hatipler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Barçın da Milli Eğitim Komisyon üyeleri, Sağlık Bakanlığı ve akademisyenlerle eğitimdeki birçok meseleyi çok teknik olarak ele aldıklarını belirterek, şunları söyledi:  “Ortaya çıkan müktesebatta Okul Aile Birliği rehberi hazırladık. Bu rehberde Okul Aile Birliklerinin uluslararası standartlarda da ölçekte de yapmış olduğu çalışmalarda da gördük ki gelişmiş ülkeler bu sorunu 80’li 90’lı yıllarda bu sorunu halletmişler. Bugün bizim ailenin eğitim sistemi içerisine girerek aktif rol alarak sistemin içerisinde rol alması meselesini ama biz birtakım sebeplerden dolayı geciktirmişiz. Meseleleri konuşurken genel anlamda ortaya koyduğumuz bir tavır var. Ya genelleyip meseleyi esas noktasından uzaklaştırıyoruz ya da bireyselleştirip sulandırıyoruz. Birçok seferde de ıskalandırıyor gerçek sorunları göremiyoruz.”

MİLLETVEKİLİ KURT: İMAM HATİPLER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, ailenin önemi, toplumdaki yeri ve sivil toplum kuruluşlarına AK Parti hükümetinin çok değer verdiğini ifade ederek, “İnovasyon, inkişaf bizim hayatımızın, sosyal hayatımızın bir parçası. Değerler eğitiminin verildiği İmam Hatipler bizim içinde çok önemli.” diye konuştu.

Çalışmada, kalite yönetim sistemi olarak adlandırılan sistemin eğitim camiasında uygulanabilmesi ve eğitim kalitesinin artırılması öngörülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER