‘Değişimin vakti geldi’

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin, gazetemizi ziyaret ederek 29. yılımızı kutladı. Çorum'un problemleri ve seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kenan Şahin, "Çorum'da değişimin vakti geldi." dedi.

‘Değişimin vakti geldi’

MURAT ÇETİN
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin, gazetemizi ziyaret ederek 29. yılımızı kutladı. Çorum'un problemleri ve seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kenan Şahin, "Çorum'da değişimin vakti geldi." dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Erol Taşkan'a seçim çalışmalarını ve tespitlerini anlatan Kenan Şahin, Çorum Belediyesi'ni yorgun ve yıpranmış olarak tarif etti. 
Çorum'u turizmin başkenti yapmakta kararlı olduğunu söyleyen MHP Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, herkesi kucaklayıcı bir anlayışla yönetim sergileyeceklerini, bütünleştirici olacaklarını dile getirdi. Şahin, Küçük Sanayi Sitesi, ulusal marketler, toplu ulaşım gibi başlıklarla ilgili değerlendirmeler yaptı.
Hakimiyet Gazetesi'nin 29. yılını kutlayan Kenan Şahin, nice yıllar dileğinde bulunduğu ziyaretinde şunları söyledi, "Çorum'da bir değişimin vakti gelmiştir. Yorgun ve yıpranmış olan Çorum belediyeciliğinin değişimi için halkımızdan talepler tarafıma iletiliyor. Yaptığımız çalışmalar inanıyorum ki başarıya ulaşacaktır. 31 Mart'tan sonra müsrif, israfcı ve miras yedi belediyecilik bitecek, adil bütünleştirici ve üretken belediyecilik hakim olacaktır. Kimsenin endişelenmesine gerek yok, herkesi kucaklayıcı bir anlayışımız olacak.

Vatandaş şikayetlerini tarafımıza iletmekte olup, her mahallenin kendine has ihtiyaç, eksiklik ve problemleri var. İletilen problemlere yönelik çözümlerimiz ve projelerimiz hazır. Bunları kısmen sosyal medyada paylaşıyoruz

Bizim açımızdan en önemli projemiz, Çorum'u turizmin başkenti yapmak yönünde olacaktır. Bununla ilgili projelerimizi bir kaç güne kadar açıklayacağız. Turizmle birlikte canlanan şehrimizde ekonomimiz hayat bulacaktır. 

Yine en çok şikayet aldığımız konu, ulusal marketlerin Çorum'da çok yaygın olmasıdır. Daha önce taahhüt ettiğimiz gibi ulusal marketlerin yeni bir mağaza açmasının önüne geçeceğiz. Mümkünse mevcutların sayısını azaltmak yönünde çalışma yapacağız. 
Pazarcı esnafımızın sorunları ve toplu ulaşımla ilgili ciddi şikayetler alıyoruz. Araçların eksikliği, araçların yetersizliği ve var olan hatların uzun olması yönünde şikayetler var.

2 bin 500'ün üzerinde esnafımızı barındıran Küçük Sanayi Sitesi esnafımızın problemlerini bir rapor haline getirdik. Bunları KSS Kooperatif yönetimi ile paylaştık. Bu problemlerin çözümü için taahhütlerde bulunduk.

Son 15 gündür Küçük Sanayi Sitesi'nde yaptığımız çalışmalardan çıkardığımız sonuç, Küçük Sanayi Sitemiz ölmüştür, cenazeyi kaldıran da yoktur, esnafımız çok zor durumdadır. Siyasilerimizin ivedilikle burayla ilgilenmesi gerekmektedir. Küçük Sanayi Sitesi'nin himayeye ihtiyacı vardır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
gurbetci Corumlu
gurbetci Corumlu - 4 yıl Önce

Kenan bet once AKP nin kuyrugundan kurtulmakla baslar degisim TURK milliyetciligini ayaklarinin altina alanlarla TC her yerden silenlerle beraber olanlara OY YOK Selam olsun tum Ulkuculere

Murat Kılıç
Murat Kılıç - 4 yıl Önce

Kenan bey seni severiz ama meclis listesini kim hazırladı çok merak ediyorum? Herhalde o listeyi hazırlamak için çok uğraşmış olmalısınız. Bu nedenle seçimde hiç şansınızın kalmadığını üzülerek söylemek zorundayım. AKP nin ekmeğine yağ sürdünüz. Seçimin sonucu şimdiden belli olmuştur.

Beş yıl dediğin nedir ki,gelip geçer
Beş yıl dediğin nedir ki,gelip geçer - 4 yıl Önce

Dün belediye meclisi listesi açıklanan dek MHP ye oy vermeyi düşünüyordum.Ancak listeyi görünce fikrim değişti.MHP ye oy vermeyeceğim.Listede AKP li var,CHP li var,baktım MHP lileri listenin gerilerinde gördüm.Soruyorum? Listede seçilebilecek yerde kaç MHP li var? MHP,Çorum da tükenmiş bir görüntü verdi.İl genel meclisini yazmaya gerek yok.Merkezden bu isimler ile bir üye bile çıkaramazlar.Geçmiş olsun MHP ve ülkücüler,bu zihniyet ile bir beş yıl daha bekleyin.

Vatandaşa cevap
Vatandaşa cevap @Beş yıl dediğin nedir ki,gelip geçer - 4 yıl Önce

MHP nin vekil adayı olmuştu da seçilememişti.Seçimden sonra partililer''selam vermedi,elimizi sıkmadı,iş yerimize girmedi'' diye çooook eleştirmişti.Parti teşkilatı vefa gösterip meclisin 1.sırasına layık görmüşler,2.sıraya,3.sıraya bakalım,sonrasında listenin kontenjanına bakalım.Bakalım,bakalım,listeyi inceleyelim.1.sıradan sonrasını da inceleyelim.

VATANDAS
VATANDAS @Beş yıl dediğin nedir ki,gelip geçer - 4 yıl Önce

1. sıradaki m.akif aras hangi partiden aday olmuştu mv seçimlerinde arkadasım

metin yıldız
metin yıldız @Beş yıl dediğin nedir ki,gelip geçer - 4 yıl Önce

Aynen katılıyorum.MHP liler,ülkücüler AKP ye oy vermezler,ama MHP nin bu duruşuna ve bu belediye meclisine de oy vermezler.Ne olur? Sandığa gitmezler.Bu davaya ömrünü vermiş birçok insanı bir kalemde siler atar,sonra da halı saha takımı kurar gibi,üstelik yetmezmiş gibi 12 kişilik liste yaparsanız kaybetmeye mahkumsunuz.Çorum MHP bu seçimden hezimetle çıkacaktır.

Mustafa ÖNAL
Mustafa ÖNAL - 4 yıl Önce

İşte Çorum'un göbeği Yazıçarşı da yetişmiş ilk, orta, lise öğrenimini burada tamamlamış sokağının, caddesinin mahallelerinin havasını burada yaşayanlarla solumuş, buraların mutluluğunu, üzüntülerinini, artılarını eksilerini bilen bir aday. Mesleki eğitimini tamamladıktan sonra yine Çorum'a çorumluya hizmeti şiar edinmiş bir kişilik.
Çorun Alaca/Boazkale de bulunan (Hattuşa/Hititler) tarihi değelerimizin yakınlığını öne sürerek kendilerine devletten Havaalanı/Yol vb hizmetleri koparan komşu illerin gayretlerini dahi göremediğimiz 15/20 yıllık elinde hem yerel hem merkezi idareyi bulunduranların yapamadığını tespitle; SN. Kenan ŞAHİN "Çorum'u turizmin başkenti yapmak" istiyor. Şimdi bu adayı desteklemeyip kimi destekleyelim.
Kısacası Kenan Beyi cesaretinden ötürü tebrik ediyor başarılı olması için elimizden gelenni gösterelim diyorum.

Çorum da MHP
Çorum da MHP - 4 yıl Önce

MHP,Çorum da,önce Akif Aras isminden kurtulmalı.Vekil seçilemeyen bir isim,belediye meclisi listesinde ne arıyor?

Laf
Laf @Çorum da MHP - 4 yıl Önce

M.Akif Aras ne iş yaptığını bilemem,ancak duyumlara göre ''MHP den belediye başkanı seçilirse,kendisi de belediye başkan yardımcısı olabilirmiş,eğer MHP seçimi kazanamaz,kendisi meclis üyesi seçilirse ve MHP kilit konumda olursa,yine belediye başkan yardımcılığı için hesap yapılacakmış''deniliyor.Mehmet Akif Aras'ın yüzü gülmüyor.Kimse ile sosyal iletişimi yok.Soğuk bir yönü var.Bu sebeple kendisine ve Kenan Şahin'e oy vermeyeceğiz.Kendisine tavsiyemiz,bir an önce bu işi bıraksın.İşiyle meşgul olsun.Siyaset kendisine göre değil,Çorum'da MHP nin önünü kapatıyor.Milletvekili seçiminde MHP ye vekil kaybettirdi.Belediye seçiminde de maalesef kendisi ve meclis listesindeki CHP ve AKP lilerin tercih edilmeleri MHP ye kaybettirecektir.

İş bilenin kılıç kuşananın derler
İş bilenin kılıç kuşananın derler @Çorum da MHP - 4 yıl Önce

Akif Aras ne iş yapar?Bilen var mı?

Metin Yıldız
Metin Yıldız @Çorum da MHP - 4 yıl Önce

Aynı düşüncedeyim.Vekil adayı olmuş birisi neden belediye meclisine aday olur? İllaki bir şey olmak için mi siyaset yapılıyor? MHP de başka adam mı yok? Bu liste ile davaya ömrünü adamış insanların nasıl yanına gidecek,yüzlerine nasıl bakacaksınız?

Korku filmi gibi olmuş
Korku filmi gibi olmuş - 4 yıl Önce

MHP,Çorum da seçimi kazanmayacak olduğu halde listeler sebebiyle büyük kavga var.Listenin ilk sırası Akif Aras ın,arkasında MHP kökenlilerin olmaması sebebiyle sıkıntı büyük,parti patladı,patlayacak,İl genel meclisinde 1.sıranın ilçe başkanının ağabeyine verilmesi planlanırken,öğleden sonra birileri tarafından müdahale edilmesiyle burada da büyük gerginlik var.Bedii hoca,arka sıraları kabul etmemiş.Listeye müdahale edenden için, ''O şahsı sandıktan çıkarmayacağım.'' diyormuş.O,şahıs sandıktan çıkamaz ise MHP den belediye meclis üyesi çıkmaz.


SIRADAKİ HABER