‘Dünya İslâm’ı, İslâm Müslümanları arıyor’

Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kerim Mandıralıoğlu'nun ‘Dünya İslam'ı, İslam Müslümanları Arıyor’ adlı yeni kitabı Çıra Yayınları’ndan çıktı.

‘Dünya İslâm’ı, İslâm Müslümanları arıyor’

RECEP MEBET

Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kerim Mandıralıoğlu'nun ‘Dünya İslam'ı, İslam Müslümanları Arıyor’ adlı yeni kitabı Çıra Yayınları’ndan çıktı.

Köşe yazarlarımızdan Kerim Mandıralıoğlu, ‘Gülümseterek Din Eğitimi’ ve ‘Bir Köy Bir Hikaye’nin ardından üçüncü kitabını okurlarıyla buluşturdu.

Mandıralıoğlu, yeni kitabının tanıtım yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Kanla, gözyaşıyla, adaletsizlikle, açlıkla, akıl almaz ahlaksızlıklarla,uyuşturucuyla, alkolle, gayri meşru çocuklarla, intiharlarla, kısacası binbir çeşit huzursuzluklarla dolan dünya, İslâm'ın güzelliklerine hasret.

Ya İslam? O da kendindeki güzellikleri dünyaya yansıtacak Müslümanlara hasret...İnsanın, İslam olmak, İslam'ın da insanda hayat bulmak için var olduğu hep ifade edilmiştir.

İslam'ın değişmeden, değişene anlam ve yön vermesi şarttır. Her medeniyetin kendi dinamikleriyle çağdaşlaşabileceği de bir gerçektir. Bundan dolayı sağlıklı ve gür sesli bir İslam, özellikle ruhî alanda buhranlar çağını yaşayan dünyamız için bir şanstır...”

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman Çırak
Abdurrahman Çırak - 5 yıl Önce

Kerim hocam, tebrik ederim. Okuyalım inşAllah.

Kerim MANDIRALIOĞLU-İHL MÜDÜRÜ
Kerim MANDIRALIOĞLU-İHL MÜDÜRÜ @Abdurrahman Çırak - 5 yıl Önce

İnşAllah Abdurrahman Hocam. Okuyanı çok olsun duasıyla.

yılmaz karaalp
yılmaz karaalp - 5 yıl Önce

Kerim hocam tebrik ederim.

Kerim MANDIRALIOĞLU-İHL MÜDÜRÜ
Kerim MANDIRALIOĞLU-İHL MÜDÜRÜ @yılmaz karaalp - 5 yıl Önce

Teşekkür ederim müdürüm. Okuma ve hayata güzel şeyler katma adına ufak bir katkımız olursa ne mutlu.Selamlar

Adam
Adam - 5 yıl Önce

Dünya bir gezegen olarak islami Muhakkaki arıyordur. İslam dinimizde güzel ahlaklı, dinini yaşayan insanları.
Fakat benim gözlemlediğim: Dünyalıların çoğu malesef giderek islamdan ve diğer kutsal inançlardan (yahudiler hariç) uzaklaşıyorlar veya bilinçli bir şekilde uzaklaştırılıyorlar. Dünyada dinlere karşı sürdürülen devam eden bir savaş var. Avrupa halkında bunu başarmışlar. Sıra islam cografyasına gelmiş.

Kerim MANDIRALIOĞLU-İHL MÜDÜRÜ
Kerim MANDIRALIOĞLU-İHL MÜDÜRÜ @Adam - 5 yıl Önce

(Kitaptan bir bölüm)
İslam dünyasının eski heyecan ve dinamikliğine yeniden kavuşması için madde ile mana, ruh ile beden, dünya ile ahi- ret arasındaki denge iyi ayarlanmalı, en başta dinimizin müntesipleri, İslam'ın devrinin geçmediğine ve geçmeyeceğine inanmalıdır. Müslümanlara düşen en büyük görev; kendile-

rinden çalınmış olan güzellikleri geri alması, cehalet paza- rında almış oldukları rezillikleri sahiplerine iade etmesidir. Camilere ve mevlit toplantılarına hapsedilip; inançta cebriye, ibadette bidat, ahlakta selbiyye, düşüncede donmuşluk, din- de özü bırakıp kabukla uğraşma yolunu tutan geleneksel ölü Müslümanlığımızın yerini, dipdiri bir Müslümanlığı gerçek- leştirecek İslâm almalıdır.
Müslüman, dalgaların önünde sürüklenmek ve insanlık kervanının ardında kuyruk olmak için yaratılmamıştır. Onun görevi, cemiyete, medeniyete ve âleme yön vermektir. Özel- likle Selçuklulardan Osmanlılara büyük bir medeniyet kültü- rüne sahip olan Türkiye'ye, her konuda lokomotiflik görevi düşmektedir. Tabii Türkiye, içerden ve dışardan kendini sa- ran kuşatmalardan kurtulabilirse…

İyi Hatırlarsın
İyi Hatırlarsın - 3 yıl Önce

Bu kitabı inşAllah Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi yurdunda öğrencilere yaptığın zulüm ve adaletsizlerle birlikte yazmamışsındır.

SIRADAKİ HABER