Emekli ikramiyesini devlete bağışladı

Çorum’da Bağ Kur emeklisi Mehmet Uyar, ABD'nin Türkiye'ye karşı başlattığı ekonomik savaşa kayıtsız kalmayarak, emekli ikramiyesini hazineye bağışladı.

FATİH BATTAR

Çorum’da Bağ Kur emeklisi Mehmet Uyar, ABD'nin Türkiye'ye karşı başlattığı ekonomik savaşa kayıtsız kalmayarak, emekli ikramiyesini hazineye bağışladı.

Uyar, dün Çorum Valiliği Ek Hizmet Binası’nda hizmet veren Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü’ne giderek hazineye 1000 TL bağışta bulundu.

ABD’nin Türkiye’ye karşı başlattığı ekonomik savaşa kayıtsız kalmayarak örnek bir davranışa imza atan Uyar, duygularını paylaştı.

Türkiye’nin bu ekonomik savaştan Allah’ın da izniyle galip çıkacağını belirten Uyar; “Amerika Birleşik Devletleri’nin ülkemize karşı başlattığı ekonomik saldırılardan dolayı ben de vatandaş olarak devletimize sahip çıkmak için emekli ikramiyemi devlete bağışlıyorum. Malazgirt’te, Çanakkale’de ecdadımız bu ülke için nasıl savaşarak can verdiyse bugün bizde canımızı ve malımızı vermeye hazırız. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısının ardından vatandaşların devletine nasıl sahip çıktığını televizyondan her gün izliyoruz. Ben de bir emekli olarak emekli ikramiyemi devlete bağışlama kararı aldım. Küçük bir miktarda olsa amacımız herkesi teşvik etmek.” diye konuştu

Vatanını, devletini seven herkesin bu ekonomik savaşta taşın altına elini koyması gerektiğini kaydeden Uyar, küçük miktarda olsa herkesi devlete bağış yapmaya davet etti

.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 5 yıl Önce

Vali milletvekillerî sendika temsilcileri ve diger butun memurlarda bir aylik maaslarini hazineye bagislasa keske

Halil
Halil - 5 yıl Önce

Bakalim baska kimler bagis yapacak bakanlar vekiller valiler belediye baskanlari maaslarini bagislayabilecek mi

Hakkı
Hakkı - 5 yıl Önce

İtalyada ezerler artık.

SIRADAKİ HABER