Güven tazelediler

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu ‘Anadolu Gazete Sahipleri Temsilci Seçimi’ dün Ankara’da yapıldı.

Güven tazelediler

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu ‘Anadolu Gazete Sahipleri Temsilci Seçimi’ dün Ankara’da yapıldı.
BİK Genel Kurulu’nda Anadolu gazete sahiplerini temsil edecek 3 üyenin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen seçim, Basın İlan Kurumu’nun başarılı organizasyonuyla Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen’in de aralarında yer aldığı mevcut isimler, güven tazeleyerek yeniden göreve seçildiler.
Seçime rakipsiz katılan Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, katılan tüm delegelerin oy birliği ile yeniden göreve getirildiler. 

BİK’TEN BAŞARILI ORGANİZASYON
195 sayılı Basın İlan Kurumu Teşkiline Dair Kanunun 5’inci maddesinin son fıkrasına istinaden Anadolu gazete sahiplerinin BİK Genel Kurulu’na katılacak 3 temsilcisinin seçimi yapıldı.
Salonun güvenlik önlemlerini ve seçim düzenini özenle yerine getiren BİK yetkilileri, sabahın erken saatlerinde Anadolu’nun dört bir yanından gelen delegeleri tek tek karşıladı ve seçimler hakkında bilgilendirdiler. 
Seçim müşahitliklerini BİK Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan İnanç ve Ahmet Özdemir üstlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Seçim Müşahiti Ahmet Özdemir açılış konuşması yaparak, Divan için verilen önergeyi okudu ve  oylama yapıldı. 

 

‘ANADOLU BASININA HAYIRLI OLSUN’
Divan Başkanlığı’na Sefa Özdemir, Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Çelik, Erdoğan Erişen, Katip Üyeliğe Ali Cihangir, Üyeliğe Alaattin Arslan seçildiler. 
Divan heyetine seçilmeleri nedeniyle katılımcılara teşekkür eden Sefa Özdemir, seçimlerin Anadolu basınına hayırlı olmasını diledi. 
Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin belirlendiği, rekor katılımın olduğu seçimlere Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen rakipsiz girdi. 
Üç aday, seçime katılanların tamamının oyunu alarak 2 yıl için BİK Anadolu Gazete Sahipleri temsicisi olarak Genel Kurul Üyeliği’ne seçildi. 

‘GÜVENİNİZİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ’
BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine yeniden seçilen Kolaylı, Arslan ve Erzen, kendilerine destek veren tüm delegelere teşekkür ederek, “Kar-kış demeden bu salona bizzat gelerek ve vekalet vererek bizlere destek veren tüm gazete sahibi meslektaşlarımıza yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onların bize olan güvenini, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkarmayacağız. Her ortamda ve şartta, onların sorunlarına sahip çıkmak için gece gündüz mücadele etmeye devam edeceğiz. Ayrıca, bu büyük organizasyonu özveri ile başarılı bir şekilde sonlandıran başta Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin olmak üzere, tüm kurum personeline teşekkür ediyoruz” dediler. 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER