Hastane mescidi için düzenleme isteği

“Yeni hastanede mescidi bulmak büyük mesele”

Hastane mescidi için düzenleme isteği

RECEP MEBET

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi mescidiyle ilgili eleştirilerini dile getiren vatandaşlar, yetkililerden çözüm istediler.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Yüksel Tavukcı, “Yeni hastanede mescidi bulmak büyük mesele” dedi.

Hastalar başta olmak üzere namaz kılmak isteyen pek çok vatandaşın mescidi bulmakta güçlük çektiğini anlatan Tavukcı, “Adeta labirente benzeyen mescid yolundaki tabelaların daha farkedilir hale getirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

İlaç ve çeşitli malzemelerin depolandığı koridorda bulunan mescidin yerinin değiştirilmesini de talep eden Tavukcı, bu konuda alternatiflerin değerlendirilebileceğini ifade etti.

“Vatandaşın ibadet ihtiyacı çileye dönüştürülmemeli” diyen Tavukcı, hastane bahçesine yapılması planlanan cami projesinin de hızlandırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan KARASÜLÜK
Orhan KARASÜLÜK - 5 yıl Önce

MESCİT ORTADAKİ BOŞ ALANA ŞEFFAF ŞEKİLDE OSMANLI MİMARİSİ İLE AKŞEMSETTİN CAMİNİN KÜÇÜLTÜLMÜŞ MODELİ İLE YAPILABİLİR

ali karataş
ali karataş @Orhan KARASÜLÜK - 5 yıl Önce

çorumlunun (görmemişin) bir oğlu olmuş tutmuş .... Düşünme yetiniz azalmış sizin. Ahlak desen zaten yoktu (Bkz. Kemal Tahir - Yedi Çınar Yaylası)! Haca gitmeye taa arabistana kadar yorulmayalım artık devlet hastanenizi ziyaret edelim isterseniz.

SIRADAKİ HABER