HİTÜ’den Global Girişimcilik Kongresi’ne katılım

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cihat Savsar ile birlikte Global Girişimcilik Kongresi’ne (Global Entrepreneurship Congress - GEC) katıldı.

HİTÜ’den Global Girişimcilik Kongresi’ne katılım

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cihat Savsar ile birlikte Global Girişimcilik Kongresi’ne (Global Entrepreneurship Congress - GEC) katıldı.

Dünyanın en kapsamlı girişimcilik ekosistemi paydaş toplantısı olarak kabul edilen ve 170’i aşkın ülkeden 3 binden fazla katılımcının yer aldığı Global Girişimcilik Kongresi’nde yaklaşık 250 uluslararası uzman konuşmacı da görüş ve tespitleriyle yer aldı.

Global Girişimcilik Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hedefimiz konumumuzu en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizi dünyanın en büyük on ekonomisinden birisi hâline getirmektir. Bunun için daha çok yatırım yaparak, daha çok üreterek, daha çok ihraç ederek, daha çok istihdam oluşturarak yolumuza devam etme kararındayız. Büyük hedeflerin büyük reformlar gerektirdiğinin elbette farkındayız. Bunun için girişimcilere ve yatırımcılara çok önemli destekler, teşvikler sağlıyoruz” dedi.

Türkiye’nin savunma sanayinde ciddi adımları olan bir ülke olduğunu, yerli otomobil konusunda beş girişimcisinin attığı adımla yüzde 100 yerli otomobilini üretmeye hazırlandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kendi uçağını da üreteceğini vurguladı ve “İdealler büyük hayallerle gerçekleşir, bunu da gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını Global Girişimcilik Kongresi’nin, Türkiye ve girişimcilik dünyası için hayırlara vesile olması temennisiyle tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cihat
cihat - 5 yıl Önce

cihat savsar üniversitede personel alımı ile ilgili önceki yönetimle beraber yolsuzluk yaptı, karşılığında hiç bir şey olmamış gibi hayatını sürdürdü. Sonra reha döneminde de adam yokmuş gibi danışmancılık oynatırlıyor bu şahsa....Çorumlu ile dalga geçiyorlar..Her türlü yolsuzlukluk ve haksızlık içinde olacaksın sonra üniversiteyi idare edeceksin...biraz utanma kaldı mı merak ediyoruz...

Çorumlu
Çorumlu @cihat - 5 yıl Önce

Utanma yok bunlarda. Eski rektörün usulsüzlükle aldıklarını terfi etti üstüne kendi bi dünya adamı usulsüzlükle aldı.

ali aslan
ali aslan - 5 yıl Önce

üniversitenin haline bakmadan gezmeye gidiyor bi de.

myıldırım
myıldırım - 5 yıl Önce

Cihat bey ve efradı muhasebe ve muhteviyatı itibariyle sahte belge ve yolsuzlukları konusunda uzman olduğu için serdar kılıçkaplan gibi Reha yönetimi de ondan vazgeçemiyor sanırız. İnsan yetenekli olunca başka oluyor.

mçağlr
mçağlr - 5 yıl Önce

Ne güzel gülüyor. Sen de sakal bıraksana ...:)

diren çak
diren çak - 5 yıl Önce

Sakallar artık talimatlar bırakılıyor..Reha ya sakal bırak demişler o da bırakmış...demekki henüz ona kimse talimat vermemiş..o da bırakır ne olacak..sonuçta...

SIRADAKİ HABER