İl Özel İdaresi işçileri çalışma sürelerinin uzatılmasını istiyor

İl Özel İdaresi’nde taşeron olarak çalışırken kadroya geçen 19 işçi yıl içinde ki çalışma sürelerinin uzatılmasını istiyor.

İl Özel İdaresi işçileri çalışma  sürelerinin uzatılmasını istiyor

FATİH AKBAŞ

İl Özel İdaresi’nde taşeron olarak çalışırken kadroya geçen 19 işçi yıl içinde ki çalışma sürelerinin uzatılmasını istiyor.

Gazetemizi ziyaret eden işçiler yaşadıkları sorunu dile getirerek yetkililerden seslerine kulak vermelerini istediler.

İşçiler adına konuşan Abdurrahman Nalbant, İl Özel İdaresi’nde daha önce taşeron firma elemanı çalıştıklarını ve daha sonra Özel İdare bünyesinde kurulan şirket bünyesinde kadroya alındıklarını ifade ederek, “Ancak bizim çalışma süremiz 6 ay ve bu süre dolduktan sonra işten ayrılıyoruz.  Yılın yarısını işsiz olarak geçiriyoruz. Bize daha önce çalışma süremizin 11 ay olacağı yönünde söz verildi ancak bu sözler tutulmadı. Biz 19 işçi olarak yaz aylarında çalışıp kış aylarında işsiz kalıyoruz. Gerekli şartları taşımadığımız için İŞKUR’dan işsizlik maaşı da alamıyoruz. Ailemizi geçindirmek için başka işte de çalışamıyoruz. Aramızda 7 ila 2 yıl arasında değişen sürelerde bu şekilde çalışan arkadaşlarımız var ve özellikle kış aylarında büyük zorluklar çekiyoruz. Bize verilen 11 ay çalışma sözünün yerine getirilmesini istiyoruz. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER