İŞKUR’da uzun kuyruklar oluştu

Sağlık Bakanlığı’nın Çorum’da sağlık sektöründe 133 daimi işçi alınacağını duyurmasının ardından dün İŞKUR’da yoğunluk oluştu.

İŞKUR’da uzun kuyruklar oluştu

FATİH BATTAR
Sağlık Bakanlığı’nın Çorum’da sağlık sektöründe 133 daimi işçi alınacağını duyurmasının ardından dün İŞKUR’da yoğunluk oluştu.
4 Ocak Cuma gününe kadar devam edecek başvurular nedeniyle İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluştu. Türkiye genelinde 6 bin 409, Çorum’da ise 133 işçi alınacak. İŞKUR aracılığı ile yapılacak alımlar için 16 Ocak’ta kura çekimi gerçekleştirilecek.


Sağlık Müdürlüğü  taşra teşkilatlarında çalıştırılmak üzere Çorum’da 11 ambulans sürücüsü (önlisans mezunu), 7 Biyometrik cihaz teknolojileri servis destek elemanı (en az ortaöğretim-en çok önlisans), 6 elektrikçi (en az ortaöğretim-en çok önlisans), 28 güvenlik görevlisi (en az ortaöğretim-en çok önlisans), 5 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi (lisans), 2 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi (önlisans), 40 klinik destek elemanı (orta öğretim), 6 şoför (en az ortaöğretim-en çok önlisans), 23 veri girişi kontrol elemanı (en az ortaöğretim-en çok önlisans) ve 5 diş kliniği yardımcı elemanı (en az ortaöğretim-en çok önlisans) alınacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatanperver
Vatanperver - 4 yıl Önce

İnşAllah listeler önceden gitmemiştir. Umarım herkes hakkettiği yere kendi emeği ile gelir "TORPİL"le değil.

hasan
hasan @Vatanperver - 4 yıl Önce

şimdiye kadar öyle olmadımı ne değişti umutla belki diyosun fakat hepsi çoktan herkesin yeri bellidir

133 kişi sevinecek
133 kişi sevinecek - 4 yıl Önce

Seçim öncesi 133 işçi alımı AKP ye oy kaybettirecek.Dün iki genç bir mekanda kendilerine yardım edebileceğini düşündükleri bir siyasiden işe girebilmek destek istiyorlardı.Siyasi lafı evirdi,çevirdi,noter dedi,kura dedi,Gençlerden biri,işe giremezsem AK partiye oy vermem dedi.133 kişi sevinecek,ancak müracaat edip eli boşa çıkanlar ne yapacaklar.

murat
murat - 4 yıl Önce

yazık boşa bekliyorlar. o iş tamamdır çoktan.
Belki 8-10 kişi karambolden girebilir.

Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

Zeynep

SIRADAKİ HABER