İstiklal Marşı’nın kabulünün 97.yıl dönümü kutlandı

İstiklal Marşının kabulünün 97.yıl dönümü nedeniyle Çorum Valiliği ile Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşının Kabulü ve ...

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97.yıl dönümü kutlandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97.yıl dönümü kutlandı

FATİH BATTAR

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97.yıl dönümü nedeniyle Çorum Valiliği ile Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, kurum müdürleri, daire amirleri, STK temsilcileri, okul idareci öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan  Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Hekim; “Gerek insani, gerek edebi kişiliği ile ömrü boyunca bu ülkenin müstakbel gençliğine örnek bir hayat yalamış olan Mehmet Akif, azmi, vefası, dürüstlüğü ve merhametiyle bağımsızlık mücadelesinin sadece cephede değil, aynı zamanda Müslüman yüreklerde benliğimizde verilmesi gerektiğini öğretmiştir.” dedi

Konuşmaların ardından İstiklal Marşı’nın yazılması ve kabul edilmesi sürecini Mehmet Akif Ersoy merkezli olarak anlatan müzikal ‘İstiklal Marşı’nın Kabulü’ adlı oyun büyük alkış topladı.

Programın devamında  ‘Hak ve Hakikat Aşığı Mehmet Akif’ konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödüllerini protokol üyeleri tarafından verilirken, program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER