Kabir ziyaretlerine kısıtlama

Ramazan Bayramı arefesinde yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşların merak ettiği soruya cevap geldi.

Kabir ziyaretlerine kısıtlama

RECEP MEBET
Ramazan Bayramı arefesinde yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşların merak ettiği soruya cevap geldi.

17 Mayıs’a kadar sürecek tam kapanma tedbirleri nedeniyle kabir ziyaretlerinin de kısıtlama kapsamında olduğu öğrenildi.

Defin ve bakım işlemleri nedeniyle mezarlıkların açık bulunmaya devam edeceğini belirten yetkililer, cenaze yakınları ve görevli personelin kısıtlamadan muaf oldunu hatırlattılar. 

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği genelgeye göre şehit ailelerinin arefe günü ve bayramın birinci gününde şehitlik ziyaretlerinde bulunabilecekleri kaybedildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başkası Yapsaydı ?
Başkası Yapsaydı ? - 2 yıl Önce

Kurallara saygılıyız ancak şu gereksiz, mantıksız ve de haksız uygulama bir başka parti tarafından yapılsaydı bugün saat kulesi meydanında binlerce araçlık konvoylarla protesto ediyor olacaktık. Lebaleb kongreleri yapanlar, alenen islam düşmanlığı yapıyor ama kimse de çıkıp hakkı-hukuku hatırlatamıyor. Linç var, aforoz edilme hatta fetöcü ilan edilme var, işin sonunda. Hemde sen yıllarca fetö’ye alenen küfreden biriyken hem de bunlar hocaefendi diye toz kondurmadıkları gibi ulusal vatansever komutanlarımızı hainlikle suçlayıp, cezaevlerine fetö vasıtasıyla doldurdukları halde...

SIRADAKİ HABER