Kalbi duran işçiyi telefonla hayata döndürdü

Çorum'da bir fabrikanın silosuna düşerek solunumu kesilen ve kalbi duran işçi, 112 Çağrı Merkezi'nde görev yapan doktorun telefonla arkadaşlarına neler yapması gerektiğini anlatarak hayata döndürüldü.

Kalbi duran işçiyi telefonla hayata döndürdü

Çorum'da bir fabrikanın silosuna düşerek solunumu kesilen ve kalbi duran işçi, 112 Çağrı Merkezi'nde görev yapan doktorun telefonla arkadaşlarına neler yapması gerektiğini anlatmasıyla hayata döndürüldü.

Edinilen bilgilere göre bir işçi, çalıştığı fabrikanın silosuna düştü.

Diğer işçiler hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'nin arayarak yardım istedi. Solunumu kesilen ve kalbi duran işçi için saniyelerle yarışılırken, Çağrı Merkezi'nde görevli Dr. Cem Ali Gödek, çağrı merkezini arayan ve ilk yardım tecrübesi bulunmayan telefondaki vatandaşı sakinleştirip arkadaşına ilk yardım için yönlendirdi. 

İşçinin nefes almadığını belirtmesi üzerine Dr. Cem Ali Gödek, ekipler gelene kadar telefonda tarif etmek suretiyle kalp masajı ve sun’i teneffüs yapılmasını istedi.

Kalbi duran işçi suni teneffüs ve kalp masajıyla  tekrar hayata döndürüldü.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri hayata döndürülen işçiyi ambulansla hastaneye götürürken,  işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2023, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Bekar
Hüseyin Bekar - 3 ay Önce

Belki de uzun bir süredir duyduğum en güzel haber. Allah razı olsun Doktor Beyden ve o arkadaşından. İşçimize tekrar geçmiş olsun.

Mesut köçelioz
Mesut köçelioz - 3 ay Önce

İşçi arkadaşa geçmiş olsun Allah acil şifalar versin doktor arkadaşa göstermiş olduğu bu mütevazi can kurtardığı için şahsım şahsına çok teşekkür ederim Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER