Kargı tulum peyniri için tanıtım atağı

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen'in ilçenin meşhur lezzeti tulum peyniri ile ilgili yaptığı çalışmalar verimli sonuç aldı.

Kargı tulum peyniri  için tanıtım atağı

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen'in ilçenin meşhur lezzeti tulum peyniri ile ilgili yaptığı çalışmalar verimli sonuç aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı'na 250 bin TL'lik bir proje sunan Zeki Şen'in tulum peyniri projesi ile Kargı'nın meşhur tulum peyniri tüm Türkiye genelinde tanıtılacak.

Projenin kabul edilmesi ile ilgili Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen'i ziyaret eden Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı,  "Belediye Başkanımız Zeki Şen ile birlikte  ilçenin meşhur lezzeti tulum peyniri ile ilgili hazırladığımız 250 bin liralık projemiz Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından uygun görüldü. İlçemize hayırlı olsun" dedi.

Kendisine yapılan müjdeli ziyaretten dolayı müdür Sarı'ya teşekkür eden Başkan Şen, "Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ilçemizin meşhur lezzeti tulum peyniri projemizin Bakanlığımız tarafından uygun görülmesi bizlere büyük mutluluk yaşattı.250 bin liralık projemiz ile seri üretim atölyemiz ve soğuk hava depomuzun kurulumu gerçekleşerek, Kargı Belediyemizin işletmeciliğinde ilçemizin meşhur tulum peynirinin tadını yurt geneline tanıtacağız. Projemizin uygun görülmesinde emeği geçen tüm herkese şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.                 (İbrahim Efe)

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER