‘Kimse inançlarımıza hakaret edemez’

Diyanet Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, Sezen Aksu’nun son şarkısının sözlerine tepki gösterdi.

‘Kimse inançlarımıza hakaret edemez’

EROL TAŞKAN
Diyanet Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, Sezen Aksu’nun son şarkısının sözlerine tepki gösterdi.

Şanal açıklamasında, “Dini değerlerimize ve inançlarımıza hakareti sanat olarak gösteren, haddini bilmeyen sanatçı bozuntusunu şiddetle  kınıyorum. İlk insan ve ilk Peygamber olan Hz. Adem (a.s)'a ve Hz.Havva 'ya hakaret ederek, İslam’a ve Müslümanlara kinlerini kusmuşlardır.” dedi.

Cumhuriyet Savcılarını ve tüm hukukçuları göreve davet eden Şanal, Sezen aksu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Söz konusu şarkının sosyal medya platformlarının tümünde yasaklanması gerektiğine vurgu yapan Şanal, “Komşuya hakaret; 6 ay, idareciye hakaret; 1 yıl. Atatürk’e hakaret; 3 yıl. Allah’a, Resulüne ve İslam değerlerine hakaret; fikir özgürlüğü! Fikir özgürlüğünüz batsın! Susma Müslüman. Uyuma Müslüman!” diye konuştuğu açıklamasında, “Herkes haddini bilecek. Hiç kimse dini değerlerimize ve inançlarımıza hakaret etme özgürlüğüne  sahip değildir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 18:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Susma ey Müslüman devlet destekli dolar korumalı vadeli hesap açmak haram mı değil mi sayın Şanal asıl sen yorumunu buna yap. Sezen Aksunun dinle alakası yok hadi onu anladıkta siz en Müslüman görünümlüler faiz işini helale çevirmek sezen aksudan daha beter günah. Bi yorumda bu işe yap Şanal haram mı helal mi

hoca
hoca @Vatandaş - 1 yıl Önce

parasını zaten faize yatırmış olan insanın haramla helalle işi olmaz,devlet dolara geçmesin diye teşvik için hibe veebilir.alan alır almayan zaten almaz.laik bir sistemde fetva olmaz diyeceksiniz,dolar tepetakla olunca birden bire faiz karşıtı olacaksınız az muzur değilsiniz.noldu zararın çokmu oh olsun...

Efe Aydın
Efe Aydın - 1 yıl Önce

Sen de hakaret ediyorsun, hakareti kınamak için hakaret etmek!

SIRADAKİ HABER