Kızılay destek bekliyor

Çorum Kızılay İl Başkanı Av. Hüseyin Kılıç, kan stoklarında azalma olduğunu belirterek, Çorum halkından kan bağışı desteği beklediklerini söyledi.

Kızılay destek bekliyor

Çorum Kızılay İl Başkanı Av. Hüseyin Kılıç, kan stoklarında azalma olduğunu belirterek, Çorum halkından kan bağışı desteği beklediklerini söyledi.

Kılıç, hem vatandaşlardan hem de kamu, kurum ve kuruluşlarından kan bağışında bulunmalarını talep ederek, “Kan stoklarımızda ciddi manada azalma var. Her zaman, her yerde öncü olan Çorum halkından Kızılay’a destek olmalarını bekliyoruz.” dedi.

Zorlu kış şartlarında kan bağışının çok daha anlamlı olduğunun altını çizen Kılıç, “Afetlerde ve buna benzer olaylarda kan stoklarımızın yeteri miktardan fazla olması gerekiyor. Stoklarımızın azalması risktir, bu riski el ele vererek bertaraf edelim. Bu sebeple, kurumlarımız belli periyodlarla Kızılay'a gelerek kan bağışında bulunmaya devam edecekler. Kısa sürede kan bağışı eksikliğimizi tamamlayacağız. Tüm Çorum halkından ülkemizin yüz akı olan, dünyanın her köşesinde düşeni kaldıran, mazlumun yanında olan Kızılay’a desteklerini bekliyorum.” diye konuştu.         (Haber Merkezi) 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hoca...
Hoca... - 2 ay Önce

Milletin kanı, canı kalmadı ki kan versin...

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Kan bağışçısıydım bunun kutsal bir görev olduğuna inan biriydim inancım kırıldı kan bu ya...birkere babama kan lazım oldu kan vermediler kendimiz aradık bari okadar kan veren birinin bir kere önceliği olsa ama bize olmayan kan başka bir hasta için aynı kan grubu kan hemen bulundu.Şimdi diyecekler işte herkes kan verse zaten sorun olmayacak stokta yok falan fikan.bunun izahı yok Allah sorar bunun hesabını kardeşim adamı olana var olmayan bağışçı bile olsa yok.Buna rağmen kan vermek gerekli ben görevimi yapacağım ama siz de yapın Allah muhtaç duruma düşürmesin.

SIRADAKİ HABER