Lezzetini duyan oraya koşuyor

Çorum’da minibüsünü köfteci arabasına çeviren 42 yaşındaki Bahri Kök’ün köftesinin lezzeti Çorum diyarlarını aştı.

Lezzetini duyan oraya koşuyor

FATİH BATTAR
Çorum’da minibüsünü köfteci arabasına çeviren 42 yaşındaki Bahri Kök’ün köftesinin lezzeti Çorum diyarlarını aştı.
Yaklaşık 2 yıldır çevre yolunda minibüste köfte satan Bahri Usta’nın köftesinin lezzetini Çorum’da duymayan kalmadı.

Çorum’un yanı sıra çevre illerden de köftesinin ününü duyan Bahri Usta’ya uğramadan geçmiyor. Samsun-Ankara yolunda hizmet veren Bahri Usta’nın müşterileri genelde kamyoncular. Çevre yolundan geçen kamyoncular, Bahri Usta’ya uğramadan yoluna gitmiyor.


 12 yaşından beri Kebapçılık yaptığını anlatan Bahri Kök, Mersin’de arkadaşlarının da etkisiyle minibüsünü köfte arabasına çevirmeye karar verdiğini söylüyor.


Çorum’da bu işle uğraşan olmadığı için bir ilk olmaya çalıştıklarını aktaran Bahri Usta, ünü Çorum diyarlarını aşan köftesinin lezzetini meslek sırrı diye vermiyor.


Köfteye sevgisini kattığı için bu kadar lezzetli olduğunu belirten Kök; “12 yaşından beri Kebap işi ile uğraşıyorum. Ege ve Akdeniz’de seyyar araba ile köfte işi ile uğraşan çoktur. Mersin’de arkadaşların minibüsü köfteci arabası yaptı ve iyi işletti. Bende ondan etkilendim ve Çorum’da seyyar araba ile köfte satan olmadığından iki yıl önce bu işe başlattım. Aracımız seyyar ama biz hep sabit çevre yolunda bekliyoruz. 2 yılda Çorum’da köftemizin lezzetini duymayan kalmadı. Bize lezzet durağı adını verdiler.” dedi


Müşterilerine kapalı ortam yerine açık ortamda köfte lezzetini tattırmaya çalıştıklarını ifade eden Kök; “Bizim paket servisimiz yok. Çünkü müşterilerimize buranın atmosferini göstermeye çalışıyoruz. İnsanlar artık kapalı ortamlardan sıkıldı. Bizim yerimiz de çok güzel insanlar hem burada açık havada yemek keyfini çıkarıyor hem de sohbet etme imkanı buluyor.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Memleketim insanı her türlü şartta başarır. Bahri KÖK hemşehrimi tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim. Allah hayırlı bol rızıklar ve kazaçlar versin. Çeşitli ve lezzetli köfteler yapmaya devam. Tebrikler.

Sefa bakır
Sefa bakır - 4 yıl Önce

Ellerine saglık usta tebrik ederim çalışmalarınin devamını denerim belki bir gun yolum düşer

Zehra
Zehra - 4 yıl Önce

Yeriniz nerde

Recep
Recep - 4 yıl Önce

Yeriniz Nerede ben kirşehirden devamlı geliyorum veya telefen numarasını yazarmisin merak ettim

Emre
Emre - 4 yıl Önce

Cesur
Cesur - 4 yıl Önce

Bahri usta hayırlı işler Allah bol kazanç versin inşAllah çorumun tek seyyar köftecisi bahri usta

Corumlu
Corumlu - 4 yıl Önce

Arkadaşı tebrik ediyorum. Yerini bilmeyenler için çevre yolunda samsun istikametinde sağda. Üst geçidi geçince ışıklardan 100 metre sonra sağdaki leblebicilerin orda. Kilim mobilyanın oralarda.

Esal
Esal - 4 yıl Önce

Dürüst çalışanın Allah işini kolay kılsın....


SIRADAKİ HABER