Mezarlık eleştirisi

Yakınlarının kabrini ziyaret için arefe günü mezarlıklara giden bazı vatandaşlar, karşılaştıkları uygulamaya sitem ettiler.

Mezarlık eleştirisi

RECEP MEBET

Yakınlarının kabrini ziyaret için arefe günü mezarlıklara giden bazı vatandaşlar, karşılaştıkları uygulamaya sitem ettiler.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili eleştirilerini dile getiren Nejdet Kılıç, "Bayram öncesi dua etmek için geldiğimiz Ulu Mezarlık'ın kapısından geri çevrildik" dedi.

Kabir başına gidemedikleri için mezarlık duvarı dışından dua edip geri döndüklerini anlatan Kılıç, karşılaştıkları bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. 

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbir kararlarına saygı duyduğunu vurgulayan Kılıç, "Bazı alışveriş mekanları tıklım tıklım insan kaynarken açık havadaki mezarlıkların ziyarete kapatılmasına anlam veremiyorum" diye konuştu.

"Gelecek bayramlarda aynı manzara ile karşılaşmak istemiyoruz" diyen Kılıç, yetkililere seslenerek bayram namazlarında olduğu gibi pandemi tedbirleri altında mezarlık ziyareti imkanının sağlanmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

mustafa divarcı aynı yorumu neden filistin eylemlerinde yapmadın onlarda oturup evde filistine dua edebilirdi aynen şu pandemi döneminde mezarlığı kapatıyorsak 1000kisilik miting vari toplanmalarada dur demeliyiz

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 1 ay Önce

İYİDE GÜZEL KARDEŞİM.KABİRİN BAŞINA GİTMEK ŞARTMI.OLDUGUN YERDE OKU DUANI YAP.BİR ÇOK İŞLERİN KISITLANDIGI ŞÜ GÜNLERDE BİRAZ ANLAYIŞLI OLALIM.OLMAZMI CANIM KARDEŞLERİM.ÇOK KİŞİ BAYRAM ZİYARETİ BİLE YAPAMIYOR.

Mustafa Sözüdoğru
Mustafa Sözüdoğru - 1 ay Önce

Ne virüs be, mezarlıkta var, parklarda bahçelerde hatta dağın tepesinde var. Ama ne hikmetse sahilde turiste yok, avmd yok. 200 kişilik uçakta yok, özel araba da var. Film dizilerinde yok. Aile ziyaretinde var.............

çorumlu
çorumlu - 1 ay Önce

çorum valisi çoruma çorumluya sıkıntı vermekden başka bi işe yaramıyor marketler tıklım tıklım valinin sesi çıkmıyor fiatlar almış başını gidiyor ne denetim ne bişi pazarlara gidip gövde gösterisi yapıyor garibanla uğraşıyo

SIRADAKİ HABER