Simit 1 lira 25 kuruş oldu

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan simide zam geldi.

Simit 1 lira 25 kuruş oldu

FATİH BATTAR

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan simide zam geldi. Çorum’da artık her yerde simit 1 lira 25 kuruş oldu. Ramazan ayı öncesinde bazı fırın ve simitçiler 1 lira 25 kuruştan satış yapmaya başlamış ancak seyyar simit satıcıları 1 liradan simit satışı yapıyordu. Dün itibariyle Çorum’un her yerinde Çorum simidi 1 lira 25 kuruş oldu.

İki yıl aradan sonra 25 kuruş zamlanan simit, ekmek fiyatını geçti. 

Türk insanının vazgeçemediği bir damak tadı olan çay ve simit asırlardır her kesimden insanların, hangi ortamda olursa olsun vazgeçemediği ikilidir. Sabah-öğle hatta ikindi vaktinde bile sıcak simit ve yanında çaya kimse hayır diyemez. Sabah erken kalkıp işe ve okula gidenlerin vazgeçilmezi kahvaltısı olan çay-simit sadece dar gelirli vatandaşların değil, zengin insanların da vazgeçemediği ikilidir. Çay sıcak ve tazeyse simit de aynı şekilde ise mükemmel bir ikili olurlar. İşte Türk insanın vazgeçemediği çay-simit Çorum’da 1 liradan 1 lira 25 kuruşa yükseldi. Ekürisi çaya da zam yolda. Bu gidişle çay-simit lüks olacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya@usa.com
[email protected] - 5 yıl Önce

Ekmek ve simite yapılan zamları kınıyorum,hakkımı helal etmiyorum,fırıncı mafyası hala bitmemiş anlaşılan.yüzde yirmi beş zam neyin gerekcesi acaba?

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

Yazık yazık hiç utanma yok , protesto ediyor ve Allah a havele ediyorum , yüzde yirmi beş zam olur

SIRADAKİ HABER