Türk Polisi 176 yaşında

Türk Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümü Çorum’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Türk Polisi 176 yaşında

FATİH BATTAR
Türk Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümü Çorum’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Bu yıl 10 Nisan tarihi hafta sonuna denk geldiği için 9 Nisan’da kutlanan Polis Haftası, sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’nda başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, Anıt’a çelenk sundu.

Anıt’taki etkinliklerin ardından Emniyet Müdürü Mehmet Gülser ve beraberindeki heyet Vali Mustafa Çiftçi’yi ziyaret etti. 

Türk Polis Teşkilatı’nın ülkenin her bir noktasında huzur ve düzeni korumak için gece gündüz fedakarca görev yaparak, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için mesai kavramı olmadan büyük bir özveri sergilediğini belirten Çifçi, “Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Polis Teşkilatımız, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla; emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, kaçakçılığın men ve takibi, uyuşturucuyla mücadele, insan haklarının korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedir. Bu görevleri yerine getirirken, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Türk Milleti polisine her zaman güvenmiş ve görevini yerine getirmesinde ona her türlü desteği vermiştir. Her alanda günün gerektirdiği yeniliklere açık olarak kendini geliştiren ve son teknolojiyi kullanan Polis Teşkilatımız, suç oluşmadan suçu önlemeye yönelik yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada örnek gösterilen başarılara imza atmaktadır. Türk Polisinin, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her türlü zorluğun üstesinden geleceğine, ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için var gücüyle çalışacağına olan inancımı özellikle belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşünlerle Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Görevlerini yerine getirirken şehit olan kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi polislerimize, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER