Vatandaşlar pazara akın etti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma dolayısıyla 8 gündür kapalı olan pazar yerleri bugün açılınca Çorumlular kurulan pazarlara akın etti.

Vatandaşlar pazara akın etti

FATİH BATTAR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tam kapanma dolayısıyla 8 gündür kapalı olan pazar yerleri bugün açılınca Çorumlular kurulan pazarlara akın etti.

Cumartesi Pazarı kendi gününde kurulduğu için yoğunluk oluşurken, Perşembe Pazarı'nda hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının koronavirüs tedbirlerine uydukları görüldü. 

Vali Mustafa Çiftçi de Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Gür, Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz ile birlikte Pazartesi, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Akkent pazalarında denetim yaptı.

Vali Çiftçi yoğunluk oluşan pazarlarda vatandaşları uyardı.

Bu arada pazarların kurulması ile birlikte marketlerde fiyatı neredeyse iki kata çıkan ürünlerin fiyatlarının düştüğü görüldü.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

pazarcılar kaç günlerdir açmadıkları için kayıplarını ilk açılan pazarda müşterilerinden çıkarttılar pazarda domates 6 tl matkette 4 tl salatalık silor markette 3.45 tl pazarda 5-6 tl çilek markette 15 tl pazarda 20 tl pazarcılar sattı belediye seyretti hatta yoklardı pazarlarda ayrıyeten pazar değil corona partisi gibiydi

Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Kimse kimseyi kandırmasın , kurallara uyulduğu filan yok , tam kapanma diye bir şeyde yok. Adı üstünde TAM KAPANMA da nasıl kapanırsan kapan gibi bir şey oldu. Normal günden daha fazla insan çarşıda pazarda. Tam kapanma sona erdikten sonra gerçek rakamlar açıklanırsa virüsün tavan yaptığını göreceksiniz. Demedi demeyin. Daha birde başta İstanbul olmak üzere şehir değişikliği yapan kişiler kendi yaşadıkları şehre , evlerine döndüğü zaman siz bakın görün olanlara.

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

ne tam kapanmasi yahu. değişen ne var pazarida açtıysak eskiden farklı bisey yok ozaman laf olsun diye kapanmışız

Yüksel Yılmaz
Yüksel Yılmaz - 1 yıl Önce

Akkentte pazar mı kuruldu. Pazarlar açılsın diyen pazarcılar başkanı arkadaş buradada pazar kurulmasını nicin sağlamıyor. Buradaki insanları birkaç market ve bakkala mahkum ediyorlar. Bugün pazar acmayanlar normale dönünce de gelmesinler mahallemize. Asıl buguñ bizim ihtiyacımız var. Lütfen bunu ilgililere iletin.

Mesut
Mesut - 1 yıl Önce

Salı pazarı da açık olsa idi cumartesi günü kurulan pazar bu kadar yoğunluk olmazdı lozanevler ata caddesi Hüyük caddesi civarı Salı pazarından civarı tek bir pazarda alışveriş olursa covid 19 a davetiye çıkar

SIRADAKİ HABER