Yaşlıların mutluluğuna ortak oldular

18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Yaşlıların mutluluğuna ortak oldular

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarete AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve eşi Ebru Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül ve eşi Halime Gül, Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın eşi Havva Candan, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri ve Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez katıldı. Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlıların yaptığı ürünlerin sergisi de protokol üyeleri tarafından açıldı.

Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı ziyarette Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılara hediyeler verildi. AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Belediye Başkanı Zeki Gül, yaşlılarla uzun uzun sohbet ederek yaşlıları dinlediler. Ziyaretin ardından Ahmet Sami Ceylan’ın eşi Ebru Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül ve Belediye Başkan Yardımcılarının eşleri Havva Candan ve Sıdıka Yabacıoğlu yaşlılar tarafından yapılan ve satışa sunulan ürünlerden aldılar.

Ziyarette konuşan AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Gülabibey Mahallesi’ne yapılacak olan yeni yaşlı evinin müjdesini verdi. Daha öndeki dönemlerde de Huzurevini ziyarete geldiğini hatırlatan Ahmet Sami Ceylan bundan sonra ki süreçte daha da sık geleceğini belirtti. Zeytin Dalı operasyonunda mücadele eden askerlere dua isteyen Milletvekili Ceylan “Yaşlılar Haftası nedeniyle bu ziyareti gerçekleştirdik. Sadece Yaşlılar Haftasında değil yılın 365 günü sizlerin yanında olmamız sizlerle birlikte olmamız lazım. Biz sizlerden hayır duanızı istiyoruz. Sınır ötesinde ülkemiz için mücadele eden askerimiz polisimiz sizlerden dua bekliyor. Onlara da dualarınızı esirgemeyin. Buradan da bir müjde vermek istiyorum. Gülabibey Mahallemizde tek ve çift kişilik odaları olan 102 kişilik yaşlılar evi yaptırıyoruz. O da Çorum’umuza hayırlı olsun. Ben burada sizlerle olmaktan çok mutlu oldum. Bu toplumun temel taşları sizlersiniz. Geleneklerimiz, göreneklerimizi, örfümüz, adetimiz sizlerden bizlere, bizlerden de çocuklarımıza aktarmamız lazım” ifadelerine yer verdi.

‘BÜYÜĞÜ OLMAYANIN KÜÇÜĞÜ OLMAZ’

Ziyarette yaşlılarla sohbet eden Belediye Başkanı Zeki Gül, yaşlıların toplumun temel taşları olduğuna ve onlara sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı. Yaşanabilecek sıkıntıların giderilmesi noktasında da ellerinden geleni yapacaklarını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, “Bizlere yol gösterici olan büyüklerimizi ziyaret etmekten dolayı son derece memnunum. Büyüğü olmayanın küçüğü olmaz. Büyüklerine saygısı olmayan insanın küçüklerine de sevgisi olmaz. O yüzden biz büyüklerimize nasıl saygı gösterirsek küçüklerimiz de bizlere öyle saygı gösterirler ümidiyle yaşarız. Yaşlılar haftası olması nedeniyle bugün burada sizleri ziyarete geldik. Sizlerin ne sıkıntısı varsa hemen giderilmesi noktasında da gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

NAZAN AYDEMİR TÜRKÜLERİYLE MEST ETTİ

Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinden Nazan Aydemir renkli dakikaların yaşanmasına neden oldu. Gözlerinin görmediğini ve 2 yıldır Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunduğunu belirten Nazan Aydemir, ziyarete gelenlere türküler söyledi. Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Belediye Başkanı Zeki Gül, Nazan Aydemir’e kendilerine söylediği türkü için teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER