‘Çorumlu’nun Yaptığını Herkes Yapamaz 2’ filmi kısa süre içerisinde hazır hale gelecek. 
Çorum Valiliği tarafından, Çorum'un turizm pazarından hak ettiği payı alabilmesi için şehrin marka değerini artırma yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Çorumlular’ın geçmişte ortaya koydukları konukseverlik ve kahramanlıklara dikkat çekmek amacıyla hazırlatılan ‘Çorumlu’nun Yaptığını Herkes Yapamaz’ kısa filminin devamı niteliğindeki ikinci filmin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Çorum Ticaret Sanayi Odası, Çorum Esnaf Odaları Başkanlığı ve Çorum Kültür ve Turizm Derneği'nin işbirliği ile yürütülen tanıtım çalışmaları kapsamında çekimleri devam eden ‘Herkes Yapamaz-2’de de Çorum'u ve Çorumlular’ı ilgilendiren tarihi bir olay hikâye edildi. 


 

İSTİŞARE SÜRECİ TAMAM
Çorum Kültür ve Turizm Derneği tarafından yapılan açıklamada, Herkes Yapamaz-2 filminin daha çok izlenmesi için yapılacak reklam çalışmalarının tüm aşamalarının ve kapsamının şimdiden planlandığı ifade edildi. 

Yerelde çok güçlü bir işbirliği ortamı sağlanmasının önemine vurgu yapılarak, Türkiye çapında yapılacak tanıtım kampanyası için Türkiye'nin en büyük reklam ajanslarından olan Arter Reklam'dan destek alındığı belirtilerek, “Sayın Valimizin talimatları ile Arter Ajans Başkanı hemşerimiz Cevat Olçok ile yapılan görüşme sonrası Belediye Başkanı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve ÇESOB Başkanı Recep Gür de ziyaret edilerek proje detayları hakkında bilgi sunuldu. Görüş ve destekleri alındı. Bu doğrultuda son şekli verilen senaryonun filme alınması için çalışmalar da tamamlanmak üzeredir." denildi.


 

ÇEKİMLER KISA SÜREDE TAMAMLANACAK
Herkes Yapamaz-1’de olduğu gibi çekimlerin profesyonelce yapılabilmesi için hazırlıkların devam ettiği ifade edilerek, Herkes Yapamaz-2 filmi için dönemin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan bir leblebi dükkânı oluşturulduğu, dönemin şartlarını yansıtmak için sanat danışmanları tarafından özel kostümlerin hazırlandığı kaydedildi.

Çorumlu bir kahramanın tarihe nasıl yön verdiği mesajının devamına ‘Çorumlu’nun Yaptığını Herkes Yapamaz’ vurgusu ile tamamlanan filmin önemli bir başka konusu ise 15 Temmuz sürecine vurgu yapması olacak. Tarihteki o olayla 15 Temmuz sürecinde yaşananlarla bağlantı kurulmaya çalışılacak.