Yayaların kullanım alanı olan kaldırımlar, Çorum’un pek çok yerinde işgale uğramış durumda.

Kul hakkı gaspına dönüşen bu işgal, şehrin işlek caddelerinden mahallelere kadar yayılmış halde.

Göz göre göre yayılan bu işgal hareketine dur diyense yok ne yazık ki...

VATANDAŞ ŞİKÂYETÇİ

Meselenin vahametinden bahseden bazı uzmanlar, caddelere bakan binaların büyük bölümünün, sundurma boşluklarını doldurdukları gibi kaldırımlara da yayıldıklarına dikkat çekiyorlar.

Şehrin hemen hemen her yerinde rastlanan bu manzara ise en fazla yayaları mağdur ediyor. Ferahça ve güven içinde yürümek istedikleri kaldırımları aç gözlülere terk etmek zorunda kalan vatandaşlar, kendilerine lütfedilen (!) dar alanlarda adım atmaya çalışıyorlar.

Kaldırımlara atılan masa ve sandalyelerde oturan erkeklerin arasından gelip geçmek zorunda bırakılan bayanlar, yapılan saygısızlıktan en çok muzdarip olanların başında geliyorlar.

Gerek bina gerekse bahçe bölümlerindeki kullanım alanlarını yasal sınırların ötesine taşıyarak kâr ettiğini düşünenlerse, kul hakkını görmezden gelenlerin akıbetinin hazin olacağından bihaberler.

DUYUN BU FERYADI!

İşgal ettikleri yaya alanlarını adeta tezgâha dönüştürenlere sitem eden vatandaşlar, yakında kaldırımların adım atılamaz hale geleceğinden endişe ediyorlar.

Bazı araç sahiplerinin de taşıtlarını kaldırımlara park etmek suretiyle bu vebale ortak olduklarına işaret eden vatandaşlar, yaşanan işgale duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak sivil toplum kuruluşlarını harekete geçmeye çağırıyorlar.

Biz de, “Duyun bu feryadı” diyor ve yetkilileri göreve davet ediyoruz.