Çorum Merkez İnönü Caddesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Özel Kaleli Kız Öğrenci Yurdu, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)'na devredildi.

Özel Kaleli Kız Öğrenci Yurdu için devir teslim töreni yapılırken devir-teslim törenine; Kaleli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaleli, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yurtlar ve Sosyal Tesisler İşletmesi Müdürü Zekeriya Soysal, Çorum İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın ve Kaleli Kız Yurdu Müdürü İsmail Tuncel katıldı.

Yapılan açıklamaya göre, 2006 yılında açılan ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören kız öğrencilerine yönelik faaliyet gösteren Özel Kaleli Kız Öğrenci Yurdu, Kaleli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kaleli ve Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)'na protokolle devir-teslimi yapılmış oldu.

RESMİ ÖN KAYIT BAŞVURULARI TDV WEB SAYFASINDA

Kaleli Kız Öğrenci Yurdunun devir-tesliminin yapılmasının ardından Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) resmi internet sayfasından ilana çıkan Kaleli Kız Öğrenci Yurdu için gelecek eğitim-öğretim sezonunda başvurmak isteyen öğrenciler, başvuru ön kayıt işlemlerini TDV'nin resmi web sayfası "www.tdvyurt.com.tr" den yapabilecekler.

2018-2019 eğitim-öğretim sezonundan itibaren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından işletilecek olan Kaleli Kız Öğrenci Yurdu, hizmet kalite ve konforunu daha da arttırarak Çorumdaki hizmetine devam edip öğrenciler için vazgeçilmez bir ihtiyacı daha gidermiş olacak.

KALELİ, ALACA’DA BULUNAN KUR’AN KURSUNU DA TDV’YE TAHSİS ETTİ

Hayırsever işadamı Selahattin Kaleli tarafından yaptırılan Alaca'daki Kuran Kursu inşaatını da tamamlandıktan sonra Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)'na tahsis etmişti.

Memleketindeki baba yadigârı iki katlı evini yıktırıp yerine Kuran Kursu yaptıran Hayırsever İşadamı Selahattin Kaleli, Kuran Kursu inşaası tamamlanan 3 katlı binayı da intifa ederek 49 yıllığına Türkiye Diyanet Vakfı'nın kullanımına sunmuştu.

Ramazan Ayı öncesi düzenlenen programda kurs binasının anahtarını Çorum İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu'ya teslim eden Hayırsever İşadamı Selahattin Kaleli, örnek bir hayri çalışmaya daha imzasını atmış oldu. (Haber Merkezi)