Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'nin Yaydiğin Köyü civarına yapacağı işyerlerinin temel çalışmaları hız bir şekilde devam ediyor. 40 metrelik ana yoldaki çalışmalar tamamlanırken, sanayinin Çorum-Ankara yoluna bağlantısının ise yapıldığı belirtildi.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan temel atma töreni öncesi hummalı kazı ve hafriyat çalışmasının yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun, işyerlerini 2 yıl gibi bir sürede tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.

Kooperatif üyelerinden aldıkları destekle bugünlere geldiklerini ifade eden Necmettin Uzun, idare binasının tamamlandığını, şuan itibariyle kapalı işyerlerinin temel kazma çalışmalarının ise tüm hızıyla devam ettiğini ayrıca bölgeye YEDAŞ ekiplerince elektriğin çekildiğini dile getirdi.

Kendilerine inanan, güvenen esnaf ve sanatkarları asla mahcup etmeyeceklerinin altını çizen Uzun, en kısa zamanda temel atma törenini de gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

"Kooperatif olarak Çorum esnafına en iyi, en modern işyerlerini kazandırmak istiyoruz ve bunun için azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı ilk günkü heyecanla bugün de sürdürmeye devam ediyoruz" diyen Uzun, "Esnaf ve sanatkarımıza şimdiden hayırlı olsun. Kooperatifin kurulmasından, işyerlerinin temel atma aşamasına kadar geçen süreçte emeği geçen herkesten Allah razı olsun" şeklinde kaydetti.

Kamuoyunda bazı dedikodular çıkarılarak esnafın yanlış yönlendirilmeye çalışıldığına da değinen Necmettin Uzun, "Biz dedikodu değil iş üretiyoruz. Dedikodu üretecek zamanımız yok. Kooperatif üyelerimizin dedikodulara itibar göstermemelerini istiyoruz. Kafasında soru işareti bulunan üyelerimiz gelsinler, gerekli bilgileri bizden alsınlar. Uygun krediler için bankalarla görüşmelerimiz sürüyor. Görüşmeler tamamlandığında üyelerimizi bilgilendireceğiz" diye konuştu.

Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun ayrıca, 3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanunun 29. maddesi gereğince işyeri hak sahiplerine yüzde 18 KDV indirimi uygulayacaklarını belirterek, buna göre kapalı ve açık işyeri fiyatlarında düşüş olacağını ve bununla birlikte esnafın yükünün azalacağını sözlerine ekledi.