FATİH BATTAR

Aşıklık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel'in vefatının 45. yıl dönümünde şiirleri ve türküleri ile anıldı.

Mehmetçik Anadolu Lisesi tarafından Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen anma programına ilgi yoğun oldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın devamında büyük ozan Aşık Veysel’in hayatı anlatıldı. Daha Mehmetçik Anadolu Lisesi’nde okuyan görme engelli öğrenci İlknur Keyvan duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Program kapsamında bir konuşma yapan Okul Müdürü İsmail Madan; “Aşık Veysel bize gerçek anlamda sabrı, yaşam azmini gösteren nadir insanlardan biridir” dedi

Konuşmaların ardından Müzik öğretmeni Hatice Ateş Kızılırmak yönetimindeki okul korusu Aşık Veysel’in ‘Mecnunum Leylamı Gördüm’, ‘Derdimi Dökersem Derin Dere’ye’, ‘Uzun İnce Bir Yoldayım', 'Gelmez Yola Gidiyorum', 'Yastadır Ey Deli Gönül', 'Seherde Ağlayan Bülbül', 'Kara Toprak', 'Güzelliğin On Para Etmez', 'Yüce Dağ Başında', 'Çiğdem Der ki Ben Alayım', 'Anlatmam Derdimi Dertsiz', 'Bir Ulu Ağaçtan Bir Yaprak Düşse', 'Mecnun Gibi Dolaşırım', 'Ben Giderim Adım Kalır' gibi birçok türkü ve şiirleri seslendirildi.