M.BURAK YALÇIN

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Şeker Fabrikalarının özelleştirmeleriyle ilgili yaptığı açıklamasından dolayı kendisine “siyasi hayatı bitti” diye yorum yapanlara cevap verdi. Uslu, “Geçmişte vekillik tekliflerini nasıl reddetmişsem bu makamlardan çekilmesini de biliriz” dedi.

Hizmet-İş Sendikası 1. Olağan Genel Kurul toplantısında konuşma yapan TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, sendikacılığın koşmakla, akılla ve vicdanla mümkün olabileceğini belirterek, mücadele ederken adaletin asla ıskalanmaması gerektiğini söyledi.

‘HAK-İŞ, TÜRKİYE’Yİ İLERİYE TAŞIYACAK KODLARI YAKALADI’

Hak-İş’in Türkiye’yi ileriye taşıyacak kodları yakaladığını da ifade eden Uslu, “Hak İş, savunduğu fikirler itibariye Türkiye’de siyaset yapanlara örnek teşkil etmiş, laboratuvar görevi görmüştür. HAK-İŞ IMF, Anayasa ve demokrasi konusunda her zaman haklı çıkmıştır. Hak İş’in var olmasını Türkiye’nin de yoluna emin adımlarla yürümesinin garantisi olarak görüyorum” diye konuştu.

‘BİZ KEFENİMİZİ GİYEREK YOLA ÇIKTIK’

Şeker Fabrikalarının özelleştirmeleriyle ilgili yaptığı açıklamadan dolayı kendisine “siyasi hayatı bitti, riske attı” gibi yorumlarının yapıldığını da ifade eden Uslu, bu yorumları yapanlara şöyle cevap verdi: “Bizim için bu makamlar, mevkiler geçicidir. Geçmişte milletvekilliği teklif edildiği zaman nasıl elimizin tersiyle reddetmişsek bu makamlardan çekilmesini de biliriz. Bizimle ilgili ömür biçenler şunu bilsinler ki biz zaten kefenimizi giyerek yola çıktık. Eğer birileri illa beni eleştirmek istiyorsa kendilerine baksınlar. “Konuşursan seni partiden atarım ha” diyen genel başkanlar var. Tehditlere boyun eğenlerin AK Partiyi ve bizi özgür düşüncelerimizden dolayı aklımız, bilgimiz, birikimimiz, ufkumuz ve heyecanımızdan dolayı asla eleştirme hakları yoktur.”