'BAŞARI' Ödüllendirildi

Çorum Belediyesi, uluslararası ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren başarılı sporcuları ödüllendirdi.

'BAŞARI' Ödüllendirildi

Çorum Belediyesi başarılı sporcuları unutmadı. Uluslararası ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren sporcular Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen törende ödüllendirildi. Törende asker selamı veren Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları aldıkları ödülün bir kısmını Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Bağış çekini Belediye Başkanı Zeki Gül, sporcular adına Garnizon Komutanı Jandarma Komando Albay Çetin Öcal’a takdim etti.

Geçtiğimiz yıl 18 branşta 924 sporcunun müsabakalara katıldığını açıklayan Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü ve Belediyesporda forma giyen sporcuların Balkan, Avrupa, Türkiye’deki şampiyonalarda Çorum’u ve belediyeyi temsil ettiklerini söyledi.

"Sporcuları tebrik ediyorum"

Bu şampiyonalarda 55 derece elde edildiğini dile getiren Başkan Gül, "Dereceye giren sporcularımıza ödül olarak 47 bin 720 lira antrenörlere de 9 bin 879 lira olmak üzere toplamda 57 bin 599 lira ödül vermiş olacağız. Çorum’u ve Çorum Belediyespor’u temsil eden tüm sporcularımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

"Ödüllerini bağışlayan gençlerimizi gözlerinden öpüyorum"

Konuşmasında ödül alan sporcularla ilgili bir parantez açmak istediğini kaydeden Gül, "Bu vatanparver, milletini, devletini, dinini seven sporcularımıza parantez açmak istiyorum. Biz herhangi bir telkinde bulunmadan çok büyük ödül almadıkları halde benim bu ödülüm vatanı ve milleti için şehit olan Mehçetiğimize, Afrin’de gazi olan Mehmetçiğime ve aynı zamanda mücahid Mehmetçiğimize katkı sağlamak adına bir kısmını da Mehmetçik Vakfına bağışlamak istiyorum diyen bu gençlerimizi gözlerinden öpüyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından uluslararası ve Türkiye şampiyonalarında dereceye giren başarılı sporcular ve antrenörlerine ödülleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 02:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER